Freesync HDMI No Signal Sorunu

Can Çiftçi

Hectopat
Daha fazla  
Geçen günlerde "Freesync desteklenmiyor" hatası ile karşılaşmıştım ama o sorunu çözdüm. Şimdi ise enteresan bir sorun ile karşı karşıyayım. Freesync kapalı iken bilgisayarın açılış ve kapanışlarında herhangi bir sorun olmuyor. Fakat Freesync'i aktif edip bilgisayarda işim bittikten sonra bilgisayarı kapatıp daha sonra bilgisayarı tekrar açtığımda "HDMI No Signal" hatası ile karşılaşıyorum monitörde. Bilgisayar o şekilde açıkken reset tuşuna basıp bilgisayarı resetleyince normal açılıyor ve ekran geliyor. Bu sorun neyden kaynaklanıyor? Şimdiden yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ekran kartı Asus Strix RX 480 8GB,
Monitör Asus VG245h 1ms 75Hz

Sorunu çözdüm :D ekran kartı sürücüsünden kaynaklanıyormuş. En son sürümünü yükleyip kurmuştum ama sıkıntı var sanırım son güncel sürücüde. DDU ile sildim ekran kartı sürücüsünü. Bir önceki sürüm olan Crimson ReLive Edition 16.12.1 sürücüsünü yükleyince düzeldi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı