FreeSync monitör şart mı?

Nightswt

Kilopat
AMD MSİ RX480 ekran kartım var. Asus VS247hr monitörüm var 23.6 boyutunda 2ms 60Hz. 75Hz freesync monitör alsaydım keşke de demiyorum hani. Ucuz bulmuştum ve aceleye gelerek fazla da bir bilgim olmadığından ekran büyüklüğünü de düşünerek 500 TL'ye almıştım. Sizce AMD ekran kartı olanın freesync destekli monitörü olmaması yanlış seçim yapması anlamına mı gelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merak etmeyin, böyle bir zorunluluk yok. Öyle olsaydı, Nvidia ekran kartına sahip kişiler de G-Sync monitör almak zorunda kalırdı. Merak etmeyin, kartınız 60hz için ideal.

AMD kart kullanıyorsan tavsiye ederim, FreeSync, G-Sync Teknolojileri yırtılma(tearing) ve takıla takıla oynatma(micro stuttering) dediğimiz problemleri kökünden çözüyor. Ayrıca V-Sync'de yaşanan input lag sorunu da bu teknolojilerle minimize oluyor.

AMD'de Freesync teknolojili monitörler uygun fiyata alınabiliyor, Nvidia'da ise malesef bu durumun tam tersi G-Sync işlevi bir modül üzerinden sağlandığı için Bu teknolojili monitörler 2000 TL'den başlıyor.

Amd kart kullanıp üstüne kartın Freesync desteği varsa ve Freesync destekli monitör almamışsa bence çok şey kaybeder.
Nvidia'da ise G-SYNC çok ciddi maliyet yükü olduğu için üst segmente hitap ediyor. Çoğu kişi bu yüzden tercih etmiyor daha doğrusu edemiyor çünkü pahalı, AMD bu teknolojiyi bedavaya sunuyor.

hiç dert etmeyin 144 hz freesync bile alsanız farkı o kadar hissedemiyorsunuz fakat şöyle bi durum var FreeSync ve 144hz bi monitörden şuanki monitörünüze geçerseniz sıkıntı çekersiniz

Şart olmadığını tabiyki biliyorum. Günlerce araştırdım. Sayısız videolar izleyip yazılar okudum. Farklı markaların monitörlerini de inceledim. Yani şimdiki monitörümü satayım mı sizce? Satmak da ayrı bir uğraş. Bu denli bir yanlış bir seçim mi yaptım ben. Yoksa bu monitörle devam mı edeyim. İyi bir monitör mü?

Şart olmadığını tabiyki biliyorum. Günlerce araştırdım. Sayısız videolar izleyip yazılar okudum. Farklı markaların monitörlerini de inceledim. Yani şimdiki monitörümü satayım mı sizce? Satmak da ayrı bir uğraş. Bu denli bir yanlış bir seçim mi yaptım ben. Yoksa bu monitörle devam mı edeyim. İyi bir monitör mü?

500 TL'ye iyi almışsın yine aynı paraya satabilirsen sat üstüne para ekleyip Viewsonic Freesync al. Satamazsanda kullan gitsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı