FreeSync monitörde G-Sync açmak mümkün mü?

ahmetavci

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar RTX 2060 Super ekran kartım var ama monitörüm FreeSync. G-Sync özelliğini açabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Acabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Freesync monitörde Gsync açmak ile Gsync modüllü monitörde Gsync açmak arasında gecikme vb. açılardan fark yoktur. Recep Baltaş ve Ali Güngör çok ayrıntılı anlatmış, ellerine sağlık. Pratik kılavuz olarak şunu öneririm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gsync modüllü monitörlerin pahalı olmasının sebepleri Gsync modülü ve Nvidia'nın istediği standartlar. LFC buna örnek mesela. Tarifi uzun, internete bakarsanız LFC için daha iyi olur.

Display Port kablosu ile açmanız mümkün. Ama monitörünüz G-Sync compatible değil ise açamama veya açınca sorun yaşama ihtimaliniz var.

Abi ben yeni aldım monitörü, LG kendi sitesindeki tanıtım özelliklerinde g-sync özelliğinden yada uyumundan vesaire bahsedilmiyor.
link: https://www.lg.com/tr/monitor/lg-32gn600-b

amazon.comtr den aldığım sayfada g-sync özelliği vardır denmekte.
link: LG 32GN600-B: 32" VA 2K 165Hz,G-Sync: Amazon.com.tr

her iki siteninde müşteri temsilcileri ile görüştüm. her ikisi de aşağı yukarı ''-gsync uyumlu'' benzeri bir açıklama yaptılar.

Siz değerli bilgili büyüklerimin de fikrini öğrenmek istiyorum. Bilgilerinizi paylaşırsanız çok müteşekkir kalırım. Gsync monitör olarak lanse edilen modellerden farkı nedir bu LG 32gn600-B modelinin? Nvidia ekran kartım var 1660s. bu monitörde gsync özelliiğini kullanabilmek için ekstra olarak ne yapmalıyım? ya da ekstra birşey yapmadan da ben bu gsync özelliğininden zaten faydalanıyormuyum?
bu ilk tecrübem ve farkı nasıl anlarım. Daha evvel kullandıgım monitör 27 inc 60 hz 1ms led philips bi monitör idi.

Geri
Yukarı