Çözüldü FreeSync monitörde G-Sync aktif mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

serran

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar driverim güncel, monitör ayarlarından FreeSync / G-Sync açık olmasına rağmen NVIDIA denetim masasında seçilen ekran G-Sync uyumlu olarak doğrulanmış değil yazmaktadır, sorun nedir?

Dosya Ekleri

• 122612279_2773036649641298_8594581875839880235_n.jpg
    122612279_2773036649641298_8594581875839880235_n.jpg
    66,6 KB · Görüntüleme: 92
  • cvxcvxcv.PNG
    cvxcvxcv.PNG
    24,8 KB · Görüntüleme: 92
  • qweqwe.PNG
    qweqwe.PNG
    30,6 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Seçilen monitör için bu ayarı etkinleştir kutucuğunu işaretlemeniz lazım.
Yine bu ayarı yaptıktan sonra, "G-Sync uyumlu olarak doğrulanmış değil" yazısı olacak.
Fakat siz bu ayarı açtığınızda FreeSync olarak kullanabileceksiniz. Henüz her FreeSync monitör G-Sync olarak doğrulanmış değil.

Ekran Alıntısı.JPG
Seçilen monitör için bu ayarı etkinleştir kutucuğunu işaretlemeniz lazım.
Yine bu ayarı yaptıktan sonra, "G-Sync uyumlu olarak doğrulanmış değil" yazısı olacak.
Fakat siz bu ayarı açtığınızda FreeSync olarak kullanabileceksiniz. Henüz her FreeSync monitör G-Sync olarak doğrulanmış değil.

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar driverim güncel, monitör ayarlarından FreeSync / G-Sync açık olmasına rağmen NVIDIA denetim masasında seçilen ekran G-Sync uyumlu olarak doğrulanmış değil yazmaktadır, sorun nedir?
Bildiğim kadarıyla şu anda G-Sync kullanabilirsin, açabilirsin.
O yazı bir sorun değil, monitörün doğrulanmadığını gösteriyor.
Kesin bir şey değil fakat sorunlarla karşılaşabilirsin ama PC'ye zarar vermez örneğin, oyunlarda belli bir FPS'in altına düşünce G-Sync iptal oluyor, o FPS'in üstüne tekrar çıkınca otomatik tekrar aktif oluyor.
Böyle bir sorunla karşılaşabilirsin ama bence bu bir sorun değil.
Veya direk sıkıntısız çalışabilir.

@wibbly
@Kdr454
@Kemânkeş-

Kutucuğu işaretleyip kaydettikten sonra oyuna girdiğimde (PUBG) ekran da hafif silik siyah patlamalar oluyor, kapattığım da ise hiçbir sorun olmuyor ne yapmalıyım?

Neden olduğunu tam olarak bilmiyorum fakat sonuçta monitör, G-Sync uyumluluğu olarak doğrulanmamış bir cihaz olduğu için olabilir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı