FreeSync NVIDIA kart ile kullanılır mı?

Yet26

Hectopat
Arkadaşlar bu iki monitörün FreeSync özelliği var. NVIDIA ekran kartı kullanarak bu özelliği kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
DP ile G-Sync açabilirsiniz. Freesync kullanamazsınız.

FreeSync monitörlerde G-Sync açılabiliyor, NVIDIA bazı FreeSync monitörlere G-Sync uyumluluğu sertifikası veriyor bunun bir listesi Google'da "NVIDIA FreeSync list" aramasını yaparak listeyi bulabilirsin, eğer monitörün bu listede yoksa ya testten geçmemiştir ya da test yapmamışlardır. Mesela benim monitörüm bu listede yok ve bazı monitörlerde ufak ayarlar gerekiyor C. R. U programıyla.

FreeSync monitörlerde G-Sync açılabiliyor, NVIDIA bazı FreeSync monitörlere G-Sync uyumluluğu sertifikası veriyor bunun bir listesi Google'da "NVIDIA FreeSync list" aramasını yaparak listeyi bulabilirsin, eğer monitörün bu listede yoksa ya testten geçmemiştir ya da test yapmamışlardır. Mesela benim monitörüm bu listede yok ve bazı monitörlerde ufak ayarlar gerekiyor C. R. U programıyla.
MSI, G-Sync ile de uyumlu olan FreeSync monitörlerden bazılarını listeledi. Ancak, NVIDIA'nın MSI monitörlerini onaylı G-Sync uyumlu monitörler listesine resmi olarak dahil etmediğini unutmayın. MSI Optix MPG27CQ'ya sahibim, sertifikalı değil, ancak G-sync'i etkinleştirdiğimde çalışıyor gibi görünüyor. Ben sadece Battlefield V ile denedim, yine de tam olarak test etmedim.
İnternette böyle bir şey buldum. Sanırım sertifika almayan MSI'lar için de mümkünmüş.

İnternette böyle bir şey buldum. Sanırım sertifika almayan MSI'lar için de mümkünmüş.

Dediğim gibi, denemende fayda var ama açsan bile siyah ekran hatası alabilirsin oyunlarda veya masaüstünde. Kendi monitörümde açınca oyunda siyah ekran gelip gidiyordu C. R. U programı ile bir değeri değiştirdim sorun çözüldü.

Dediğim gibi, denemende fayda var ama açsan bile siyah ekran hatası alabilirsin oyunlarda veya masaüstünde. Kendi monitörümde açınca oyunda siyah ekran gelip gidiyordu C. R. U programı ile bir değeri değiştirdim sorun çözüldü.
Yani G-Sync çalışıyor mu? Ben de monitör alacağım da.

Yeni konular

Geri
Yukarı