Çözüldü FreeSync varken V-Sync açmak mantıklı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

594046

Centipat
Merhaba, FreeSync yırtılmalara ve takılmalara önlem oluyormuş. V-Sync ise FPS sabitlemeye ve yırtılmalara önlem oluyormuş. Fakat sanırım V-Sync ile belirli bir FPS alırken, mesela monitörünüz 120Hz ve oyunlarda 120 FPS limitinde 120 FPS oynarken ani 1-2 FPS düşüşünde oyunda ani bir takılma oluyormuş. Fakat FreeSync hepsine karşı önlem oluyormuş benim öğrendiğim kadarıyla. Sadece FPS sabitlemiyor ama oyundan veya AMD Software Adrenalin'e Edition'dan limitini belirleyebiliyoruz zaten. Her şeyde doğru muyum? Ben de merak ediyorum yanlış bildiğim var ise aydınlatın.

Çözüm
İkisini aynı anda kullanmak için monitör 144Hz olacak + sistemin 144FPS üstü verecek. 144Hz üstü FPS aldığında yırtılmayı önlemek için FPS ve Hz'yi eşitlersin. Yani V-Sync açarsın.

144FPS'ye çıkamıyorsan, FPS dalgalanmasından dolayı olacak yırtılmaları da FreeSync-Adaptive ve G-Sync ile çözersin.

Durum bundan ibaret.

Dip Not: İki Sync yazılımı açmak input lagı arttırır. Etkisi olumsuz yönde olur. Ms'yi arttırır. FPS oyunları için önem arz eder.
İkisini aynı anda kullanmak için monitör 144Hz olacak + sistemin 144FPS üstü verecek. 144Hz üstü FPS aldığında yırtılmayı önlemek için FPS ve Hz'yi eşitlersin. Yani V-Sync açarsın.

144FPS'ye çıkamıyorsan, FPS dalgalanmasından dolayı olacak yırtılmaları da FreeSync-Adaptive ve G-Sync ile çözersin.

Durum bundan ibaret.

Dip Not: İki Sync yazılımı açmak input lagı arttırır. Etkisi olumsuz yönde olur. Ms'yi arttırır. FPS oyunları için önem arz eder.
Çok teşekkür ederim. Bu durumda FreeSync veya G-Sync, V-Sync'den %100 üstün oluyorlar yani. Tekrar çok teşekkürler. İyi günler. :)

Çok teşekkür ederim. Bu durumda FreeSync veya G-Sync, V-Sync'den %100 üstün oluyorlar yani. Tekrar çok teşekkürler. İyi günler. :)

Evet üstün oluyor. V-Sync çıktığı dönemler diğer Sync teknolojileri yoktu.
Şu an tek bir Sync açarak çoğu işlevi görmüş oluyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı