FreeSync ve G-Sync farkı nedir?

Merhabalar,
Bir monitör alacağım, FreeSync ve G-Sync teknolojilerinden hangisini tercih etmeliyim?

Ekran kartına bağlı, AMD ekran kartın var ise FreeSync; NVIDIA var ise G-Sync.
İşlemcinin sunduğu harici grafik kartını kullanmaktayım.

O zaman bilemiyorum açıkçası, V-Sync kullanmanız gerekebilir. Ama eğer AMD'nin APU işlemcilerinden kullanıyorsanız FreeSync destekleyecektir.

İkisi de aynı sorunu çözen farklı mühendislikler. FreeSync AMD için, G-Sync NVIDIA için.
Ekran kartına bağlı, AMD ekran kartın var ise FreeSync; NVIDIA var ise G-Sync.

O zaman bilemiyorum açıkçası, V-Sync kullanmanız gerekebilir. Ama eğer AMD'nin APU işlemcilerinden kullanıyorsanız FreeSync destekleyecektir.
Benim Ekran kartım 3060ti işlemcim Ryzen 5 5600x Freesync özelliği olan monitörün Freesync desteğini alamıyor muyum?

Benim Ekran kartım 3060 Ti işlemcim Ryzen 5 5600X FreeSync özelliği olan monitörün FreeSync desteğini alamıyor muyum?

Artık FreeSync destekli bazı monitörlerde de G-Sync açılabiliyor. Fakat her monitörde iyi sonuç veremiyor en bariz örnek Dell S2422HG modeli. İşlemci belirtmenize bu durumlarda gerek yok işlemcinin içinde grafik birimi olmadığından (Ryzen 5 5600X özelinde) onluk bir durum yok. İsterseniz monitörünüzde G-Sync açmayı deneyin başarılı olmazsa V-Sync denersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı