FreeSync yenileme hızını düşürüyor

Monitörde Freesync var ve HDMI kablo ile açabiliyorum bunlarda bir sorun yok. Sorunum Freesync açınca tazeleme hızının 100e düşmesi.
Kullandığınız HDMI kablonun veriyolu yetersiz geliyor olabilir. Kutudan çıkması lazım display port kablo ile deneyin bir de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de biliyorum FreeSync'ın AMD için olduğunu. Kartım NVIDIA olduğu için, DP gerekiyor FreeSync monitörde G-Sync açmam için. :D Anlaşamadık bir türlü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün aldığım Samsung C27HG70 monitörü kurdum. 2. Monitörüm olarak da eski monitörümü yeni aldığımın yanına koydum. Sorunum şu:
FreeSync açınca monitör 144 Hz'den 100 Hz'e düşüyor fakat FreeSync kapalıyken renk derinliği 10 Bit'ten 8 Bit'e düşüyor. Yani 10 Bit renk derinliği için FreeSync'i açmam gerekirken, 144 Hz için FreeSync'i kapatmam gerekiyor. FreeSync açık halde 10 Bit renk derinliği, 144 Hz tazeleme hızını nasıl elde edebilirim?

Not: Kablo olarak monitörün kutusundan çıkan HDMI kablosunu kullanıyorum.
Valla ya bende de öyle oluyor. Anlamadım gitti neden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı