Freesync'e Geçmeye Değer mi?

@Mustafa Berkay

Hocam bazı insanlar böyle, bende bir ara 5000 TL'ye sistem toplama konusu açmıştım 5500 TL'ye sistem toplamışlardı :D Yani insanlar daha fazla para versin güzelinden alsınlar diyorlar ama adamın bütçesi belli niye zorluyoruz ki :)

FreeSync'nin ben tam olarak faydasını görmedim ben. Bence değmez. İleride daha fazla para biriktirin, 144 HZ'inden güzel bir monitör alırsınız.
Teşekkür ederim cevabınız için, para kendi ceplerinden çıkmadığı içindir muhtemelen :D

Bu forumdaki bazı insanları anlamak çok güç, hz farkı olmadan sadece freesync için monitör değiştirmeye değer mi diye soruyorum adamlar bütçemin 1.5 katı monitör almamı söylüyor. Arkadaşlar bütçem tam olarak 750 Türk Lirası ve monitör tavsiye konusu açmadım, değer mi diyorum değer mi??
Bence o zaman hiç geçme o monitör ile devam zaten hali hazırda mevcut monitöründen farklı bir durum oluşmayacağı için sırf Freesync bir monitör almak mantıksız. Yazmış olduğun cevaba gelecek olursam ben üst limitinin 750 TL olduğunu bilmediğimden ötürü 1000 TL ye çıkmanı söyledim kusura bakma arkadaşım. 🙏

Sonuç ? Değmez para biriktir öyle al :) Zaten yapılan tavsiyelerin amacı da bu yöndeydi. Anlaması o kadar da güç değil dimi 😀 ancak demek ki daha da açık anlatmak gerekiyormuş.
Tavsiyelerde "144hz daha iyi olur" anlamı çıkıyor yani Freesync farkı ile ilgili bir açıklama yapılmamış. Tabiiki daha açık anlatmak gerekiyor konu yenileme hızı değil ki?

Tavsiyelerde "144hz daha iyi olur" anlamı çıkıyor yani Freesync farkı ile ilgili bir açıklama yapılmamış. Tabiiki daha açık anlatmak gerekiyor konu yenileme hızı değil ki?

Sonuç olarak şu an için aciliyeti olan bir terfiye ihtiyacınız yok. Biraz daha bekleyip uzun yıllar kullanabileceğiniz daha iyi bir monitöre geçmeniz bence daha iyi olur. Bütçe durumlarını kendiniz en iyi biliyorsunuz. Bu konuda sizin durumunuzu bilmem mümkün değil. Bunu değerlendirecek olan sizsiniz. Ben sadece ben olsam ne yapardım ve en doğrusu nasıl olur diye konuya yaklaşıyorum.

Nasıl olsa para benden çıkmıyor, veya dur şuna bir tavsiye vereyim daha fazla para harcasın niyetinde olamayız değil mi ?

Şu an VA Freesync bir monitörüm var ve bende pek farkını anlayamadım. Hatta daha kötü bile olabilir. Çünkü Freesync açınca tepki süresi artıyor. Belki benim monitörden kaynaklıdır bilemiyorum. Ancak çok oyun oynayan yada pro gamer seviyesinde birisi değilim bu yüzden daha genel amaçlı bir monitör seçtim.

Sonuç olarak şu an için aciliyeti olan bir terfiye ihtiyacınız yok. Biraz daha bekleyip uzun yıllar kullanabileceğiniz daha iyi bir monitöre geçmeniz bence daha iyi olur. Bütçe durumlarını kendiniz en iyi biliyorsunuz. Bu konuda sizin durumunuzu bilmem mümkün değil. Bunu değerlendirecek olan sizsiniz. Ben sadece ben olsam ne yapardım ve en doğrusu nasıl olur diye konuya yaklaşıyorum.

Nasıl olsa para benden çıkmıyor, veya dur şuna bir tavsiye vereyim daha fazla para harcasın niyetinde olamayız değil mi ?
Kimsenin gerçek niyetini bilmek mümkün değil. Ayrıca bütçe konuda belirtilmiş ve bir kaç mesaj sonrasında bu bütçenin üstüne çıkılmayacağı da belirtilmiş.

"Ben olsam napardım" demek yerine "ben olsam ve cebimde x kadar para olsa napardım" demek daha mantıklıdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı