French press önerisi

Bloody25

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha çok filtre kahve için kullanacağım, french press önerilerinizi bekliyorum, nitekim yani daha sağlam ve kullanışlı olması iyi olur uzun vade için. Bütçem 300 civarı ama tabii F/P olursa da olur.

O da olabilir hocam, bence uygun fiyatlı modellerde temel aranması gereken özellik cam olması. Hem IKEA hem de Karaca'nın modelleri işinizi görür. Ben madame Coco'dan almıştım indirimde ama şu anda o model satışta değilmiş sitesinde, benimki de bunlarla eş değer.

Vallahi seninkisi daha çok içime sindi gibi onu tercih edeceğim sence 0.4 yeterli olur mu, 1lt mi tercih edeyim?

1Lt ile ister 1 kişilik ister 2 kişilik büyük kupa yapabilirsiniz. Hatta 3 kişilik küçük kupa da olur.

Sadece 1 kişilik yapmak isterseniz ona göre suyu az koyarsınız.

Tamamdır çok teşekkür ettim.

Başka önerileri olan arkadaşlar varsa onları da görmek isterim, şimdiden teşekkürler.

Rica ederim ben de çok tecrübeli değilim ama daha önce plastik basit bir tane almıştım ona göre cam olan bariz olarak daha iyi kahve yapıyor. Bir de ısıtma çok önemliymiş.

Mesela kahveyi FP'ye koymadan önce sıcak suyla FP'yi ısıtmak, kahveyi ondan sonra koymak ve kupaları da ısıtıp kahveyi o şekilde kupaya almak çok katkı sağladı.

İlk aldığımda plastik FP'de kahveyi soğuk french presse koyuyordum ve kupaları da ısıtmıyordum acımsı bir tat alıyordum. Aynı kahveden şimdi gayet yumuşak daha kendime uygun tat aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı