Frisby 9290G kasa hava almıyor

murataldemir

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Afox RTX 2060s
Anakart
Gigabyte B450M H
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Merhablar, kısa zaman önce hazır sistem satın aldım ancak sıcaklık değerlerini biraz yüksek görünce kasamın ön camını sökmeye karar verdim. söktüğüm takdirde 10 dereceye yakın bir soğuma performansı sağladı. Ancak estetik olarak çok kötü gözüküyor, o yüzden içeriye bir fan takviyesi yapmak istiyorum. Önde 3 fan var ancak yan camı çıkartıp elimi içeri soktuğumda ön camdan kaynaklı içeriye çok az hava akışı sağlandığını test ettim. Peki size soruyorum. Acaba içeriye daha iyi hava akışı sağlamak için alta fan mı takmalıyım yoksa içerideki havanın dışarı çıkması için üste mi? Ya da her ikisine de mi? Biraz uzun oldu şimdiden teşekkürler.

aksa.png

Merhablar, kısa zaman önce hazır sistem satın aldım ancak sıcaklık değerlerini biraz yüksek görünce kasamın ön camını sökmeye karar verdim. söktüğüm takdirde 10 dereceye yakın bir soğuma performansı sağladı. Ancak estetik olarak çok kötü gözüküyor, o yüzden içeriye bir fan takviyesi yapmak istiyorum. Önde 3 fan var ancak yan camı çıkartıp elimi içeri soktuğumda ön camdan kaynaklı içeriye çok az hava akışı sağlandığını test ettim. Peki size soruyorum. Acaba içeriye daha iyi hava akışı sağlamak için alta fan mı takmalıyım yoksa içerideki havanın dışarı çıkması için üste mi? Ya da her ikisine de mi? Biraz uzun oldu şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1577915
Iceriye hava girmedigi icin ikisi de pek fark etmeyecektir. Ustte yer varsa orayi hava girisi yap.

Bir kere kasanın mesh yapıda olması lazım önden rahat hava girmesi için. Benim kasamda da aynı sorun vardı ama maalesef kötü görünüşe razıyım çünkü çok rahat hava alıyor.Üste fan takman sıcak havanın dışarıya atılması için iyi.Önden çok hava gelemiyorsa onun da bi etkisi olacağını düşünmüyorum. Bir de alta fan takmanın da çok etkisi olacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı