Frisby FC-8890G kasaya Cooler Master ML240 uyumlu mu?

grasshopper

Centipat
Merhaba, teknik olarak hiçbir fikrim bulunmamakta. I5 9600K kullanıyorum. Sizce bu soğutucu kasama uyumlu mudur? Bu bütçeye alınabilecek en iyi soğutma bu mu?

Geçmiş olsun, kasanızda terörist operasyonlarında kullanılan patlayıcılardan biri var.

Sorunuzun cevabını tam bilmiyorum ama, kasanın görüntüsünde yukarıda fanlar var, sanırım takılabiliyor ama dediğim gibi çok bilmiyorum.

Son düzenleme:
Evet uyumludur. Kasanızın 240 mm sıvı soğutucu desteği var. Hocam kullandığınız PSU modeli giriş seviyesi bir model. Ve kasanın hava akışı çok iyi değil. Size önerim bütçeniz olduğu zaman PSU ve kasanızı değiştirmeniz. Bütçe olunca önce PSU değişmesini şiddetle tavsiye ederim. Sıvı soğutucu modeli olarak biraz fazla sesli bir model ama fiyatına göre güzel bir üründür.

Yanlış anlamayın konuyla alakası yok ama kasanın içerisindeki PSU Frisby ise önce PSU'yu değiştirmenizi tavsiye ederim.

Neden acaba? 2 yıldır kullanıyorum OC'de yaptım bir sıkıntı yaşatmadı.
Evet uyumludur. Kasanızın 240 mm sıvı soğutucu desteği var. Hocam kullandığınız PSU modeli giriş seviyesi bir model. Ve kasanın hava akışı çok iyi değil. Size önerim bütçeniz olduğu zaman PSU ve kasanızı değiştirmeniz. Bütçe olunca önce PSU değişmesini şiddetle tavsiye ederim. Sıvı soğutucu modeli olarak biraz fazla sesli bir model ama fiyatına göre güzel bir üründür.

PSU değişiminin faydaları nedir? Sizce bu soğutma ile rahat kullanabilir miyim işlemci mi?

2 Sene dayandıysa iyi gerçekten o PSU'dan beklenmezdi açıkcası, pek kaliteli bir ürün değil o yüzden değiştirin dedi arkadaşlar.

Evet kasayı ben de beğenmiyorum. Zamanında pek anlamazken almıştım. Soğutucu için bir pürüz çıkartmaz veya bileşenlerime zarar vermez değil mi?
Uyumdan ziyade https://www.hepsiburada.com/cooler-...pu-sogutucusu-rr-i71c-20pc-b1-p-HBV00000L8FXJ bende bu ürün var ve 85 derece oluyor işlemci. Değiştirince sizce düşer mi?

Son düzenleme:
Evet kasayı ben de beğenmiyorum. Zamanında pek anlamazken almıştım. Soğutucu için bir pürüz çıkartmaz veya bileşenlerime zarar vermez değil mi?
Uyumdan ziyade https://www.hepsiburada.com/cooler-...pu-sogutucusu-rr-i71c-20pc-b1-p-HBV00000L8FXJ bende bu ürün var ve 85 derece oluyor işlemci. Değiştirince sizce düşer mi?

Attığınız sıvı soğutma hakkında bilgim yok fakat az daha üstüne koyup şunu almanızı öneririm.
COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L V2 (120MMX2) RGB LED SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bunu alamazsaniz da
Arctic Freezer 34 eSports DUO CPU Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 2 sogutucu da ısı probleminizi çözer.

Sonuç: 240mm aldım. Maksimum 55 dereceyi gördüm oyunda. Madem sıcaklık bu ise OC yapayım dedim. Maksimum 4.8 GHz çıkabildim. Sıcaklık 70'de geziniyor. Kesinlikle öneriyorum. Smart fan ayarlarını yapınca da ses ile ilgili hiçbir sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı