Frisby FC-8890G ve MasterLiquid Lite 120 uyumlu mu?

grasshopper

Centipat
Evet uyumlu ama 90 derece oldukça yüksek bir sıcaklık. Macun sürüp kasayı değiştirip kule tipi soğutucu kullanabilirsiniz ya da 240mm sıvı soğutucu alabilirsiniz. 120mm almanızı tavsiye etmem.

Bu arada OC var mı?

OC yok. Kasa ve ekran kartı sıcaklığımda bir sorun yok. Sadece işlemcimde sıkıntı çıkıyor. İşlemciyi daha 2 gün önce aldım. Yine de Cooler Master'ın macunu ile tekrar yenileceğim ve Hyper 212 takmayı düşünüyorum.
Hocam bilerek attım videoyu, videodaki sıvı soğutucu ile almayı düşündüğünüz sıvı soğutucu arasındaki tek fark RGB fan, kalan tüm özellikleri (radyatör boyutu, radyatör tasarımı, pompa devri, fan statik basıncı, fan hava akışı) birebir aynılar.

MasterLiquid Lite 120
MasterLiquid ML120R RGB

Aşağıdaki specification kısmına inip ilgili değerleri karşılaştırabilirsiniz. İki sıvı soğutucu da aslında aynı, ve alacağınız değerler de aşağı yukarı aynı olacak. Sıvı soğutucu tavsiyemdir, ikinci elde daha az zararla satar, daha verimli kullanırsınız.

Merhaba tekrardan. Şu anki soğutucum bu https://www.hepsiburada.com/cooler-...i71c-20pc-b1-p-HBV00000L8FXJ?magaza=Zoccoshop Masterliquid Lite 120mm sizce buna göre ne kadar etkiler
Sonuç: 240mm aldım. Maksimum 55 dereceyi gördüm oyunda. Madem sıcaklık bu ise OC yapayım dedim. Maksimum 4.8 GHz çıkabildim. Sıcaklık 70'de geziniyor. Kesinlikle öneriyorum. Smart fan ayarlarını yapınca da ses ile ilgili hiçbir sorun yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı