Frisby FC-9235G kasayı alarak hata yaptım

Mæxé

Centipat
Kasanın hiç hava akışı yok öndeki 3 fan kendine faydası yok süs gibi görev görüyorlar resmen. Tavsiyede bulunabileceğiniz bir şeyler var mı? Aklıma gelen yan camını çıkartıp delikli demir profil takmak: D. Çünkü dün gece fcprimal oynarken 80 dereceleri gördüm. Yan kapağı çıkartınca 15 dk içinde 60-65 derecelere düştü kasanın üstüne 1 tane daha tahliye fanı düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke kasayı almadan önce forumda konu açsaydınız fakat yeni üye oldunuz sanırım. Sağlık olsun bence kasada değişiklikler yapmak yerine o kasadan kurtulup -tabii ki bütçe var ise- yeni bir kasa almak daha mantıklı olacaktır. Güç kaynağınızın modeli nedir? Onunda değişime ihtiyacı olabilir.

En öndeki cam bölme çıkıyor mu? Eğer çıkıyorsa o şekilde kullanıp sıcaklıları kontrol edin. En fazla kasa biraz tozlanır. İçini düzenli temizlerseniz sorun olmaz veya ön kısmı çıkarıp sineklik tül gibi ince bir şey takabilirsiniz. Eğer çıkmıyorsa çivi gibi sivri bir aletle kasanın ön camını tamamen parçalamadan delikler açarsanız sıcaklıkları düşürmek için belki yardımcı olabilir.

Bu kasalar biraz saçma önde bin tane fan koysa bile cam koyunca neredeki havayı verecek hocam camı çıkarman lazım mümkünse kasa degişmek daha iyi tabi, içine hava almıyor kasa siz neyi tahliye ediceksiniz size içeride taze hava lazım öncam çıkmıyorsa ön paneli komple çıkar çirkin olur ama serinler.

Keşke kasayı almadan önce forumda konu açsaydınız fakat yeni üye oldunuz sanırım. Sağlık olsun bence kasada değişiklikler yapmak yerine o kasadan kurtulup -tabii ki bütçe var ise- yeni bir kasa almak daha mantıklı olacaktır. Güç kaynağınızın modeli nedir? Onunda değişime ihtiyacı olabilir.
Güç kaynağı kasada hazır kendinin güç kaynağı 650w zaten bu kasanın ismini ve modelini forumda aratınca herkes "o kasadan uzak durun kurtulun" gibi şeyler gördüm geç gördüm ama bütçe şuan 0 toplayalı 1 hafta kadar oldu pc yi kasa iadesi de yapmıyorlar sanırım vatan bilgisayarda bende kendimce çözümler arıyorum şuan 1-2 fan taksam düzelme ihtimali varmıdır sizce ?

Hayır, fan takmayla düzelecek şey değil. Gidin iade isteyin, yaparlarsa yaparlar. Yapmazlarsa da geçmiş olsun.
Biz boşa konuşmuyoruz burada almayın diye. Diye diye dilimizde tüy bitti ve hala tercih ediliyor bu tür ürünler. Yakında güç kaynağı için de ayrı konu açacaksınız.
İade şansınız varsa edin.

sanırım bu konuda birazdaha masraf yapmanız gerecek. aigo veya cooler masterın sıvı soğutmalarını öneririm. çatı kısmında sıvı soğutma montaj yeri var diye biliyorum yoksa tek fanlı bir sıvı soğutma satın alabilirsiniz

Ek Olarak:

havayı tahliye edecek bir çıkıs veya giriş gözükmüyor ısınması çok normal ya kasanızı değiştirin ya da sıvı soğutmaya geciş yapıp kasa üzerinde biraz oynama yapın.

Hayır, fan takmayla düzelecek şey değil. Gidin iade isteyin, yaparlarsa yaparlar. Yapmazlarsa da geçmiş olsun.
Biz boşa konuşmuyoruz burada almayın diye. Diye diye dilimizde tüy bitti ve hala tercih ediliyor bu tür ürünler. Yakında güç kaynağı için de ayrı konu açacaksınız.
İade şansınız varsa edin.
Müşteri hizmetleri üründe herhangi bir sorun olmadığı sürece iade ve değişim yapmacağını söylüyor ilk defa pc topladığım için tecrübesiliğime denk geldi ve vatanda toplamama yardımcı olan çalışan bu kasayı kullanıyorum bende bi skıntı yaşamazsın dedi ona güvendim.

1 hafta olduysa neden iade almıyorlar. Anlatırsın durumunu iade istersin ? 14 gün boyunca yasal hakkın ama sanırım toplama sistemlerde bu olmuyordu çünkü kişiye özel falan filan saçmalıyorlar. Sadece kasayı oradan aldıysan sorun yok fakat bütün sistemi oradan topladıysan iade almayacaklardır.

Müşteri hizmetleri üründe herhangi bir sorun olmadığı sürece iade ve değişim yapmacağını söylüyor ilk defa pc topladığım için tecrübesiliğime denk geldi ve vatanda toplamama yardımcı olan çalışan bu kasayı kullanıyorum bende bi skıntı yaşamazsın dedi ona güvendim.
Vatan çalışanları piyasadaki tüm kasaları kullanıyor zaten (!)

Mümkünse başka kasaya geçin veya yeni kasa alana kadar yan kapağı açık şekilde kullanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı