Frisby FC 9280G fanları ne tarafa bakmalıdır?

Mehmet İlal

Kilopat
Daha fazla  
Sistem
  • AMD R5 5600
  • ASUS Dual RTX 3060
  • Apacher Panther 8x2 RAM
  • ASUS B550 MK anakart
  • Kasa Frisby FC 9280G 3 ön bir egzoz fan olmak üzere 4 fanlı
Arkadaşlar bu sistemi İncehesap üzerinden Frekans Magnus sistemi yükselterek aldım. İşlemci sıcaklığı tam yükte 90 derecelere çıkıyor ekran kartı da 88‘lere kadar çıkıyor. Kasanın temperli camı çıkardığım zaman sıcaklıklar işlemci 66 ekran kartı 75 derecleri gördü maximum. Bu kasanın hava sirkülasyonu çok mu kötü fanlar mı yanlış takılmış anlamadım. Orijinalde hepsi aynı yöne bakıyor öndeki üç fan korumalı olan kablo olan taraf içeriye bakıyor arka egzoz fan da aynı diğerleri gibi korumalı olan taraf dışarıya bakıyor. Bu kasa fanları ne tarafa bakmalı? Korumalı olan taraf egzoz fanı içeriye çevirdim işlemci sıcaklığı 79’lara kadar geriledi ama ekran kartı aynı. Size sorum orijinalde gelen taraf doğru taraf mı? Korumali olan taraf kasa dışına bakıyordu.

Önde korumalı taraf içe, arkada korumalı taraf dışa bakmalı en doğrusu budur. Kasanın ön tarafı delikli değilse hava sirkülasyonu kötü olduğu için fazla ısınması normal.

Normalde elinize geldiği şekilde doğru fakat kasanın hava akışı o kadar rezalet ki hava girmiyor. Egzoz fanını içeriye üfleyecek şekilde ayarladığınızda 1 tane olsa bile öndeki 3 fandan daha fazla havayı içeri üflüyor.

Yapabileceğiniz en iyi şey muhtemelen, öndeki 2 fanı üste havayı içeri üfleyecek şekilde takıp diğer öndeki fanı da öylece bırakmak veya çıkarmak.

egzoz ve ön fanlar

Dosya Ekleri

• IMG20230222231438.jpg
    IMG20230222231438.jpg
    126,8 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG20230222231430.jpg
    IMG20230222231430.jpg
    125,2 KB · Görüntüleme: 21
1677096987617.png

Kasanız bu şekilde geliyor geldiği şekil doğru.

egzoz ve ön fanlar
Egzozu çevirmişsiniz işlemciye direkt dışarıdan hava verdiği için faydalı fakat genel hava akışını çakıştırıyorsunuz. En mantıklısı @William Butcher hocamın dediği gibi yapmak.

Ya da ön tarafın şeffaf kısmı çıkıyordur belki ama fazla toz alır eğer çıkartırsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı