Frisby FC 9280G fanları ne tarafa bakmalıdır?

Ben şok. Bir şey çok yanlış ama anlamadım.
Açıkladım ya hocam;
Egzozu çevirmişsiniz işlemciye direkt dışarıdan hava verdiği için faydalı fakat genel hava akışını çakıştırıyorsunuz.

Kasanın önden gelemeyen hava akışı o kadar berbat ki egzozu çevirince işlemci dibinde olduğu için olumlu etkileyebiliyor. Genel olarak olumlu değil tabi ki o yüzden tekrar söylüyorum, öndeki 2 fanı üste takacaksınız korumalı taraf içeri bakacak şekilde, egzoz fanınızı da eski haline döndüreceksiniz hem işlemci hem de ekran kartınızın sıcaklığı azalacaktır.

Normalde elinize geldiği şekilde doğru fakat kasanın hava akışı o kadar rezalet ki hava girmiyor. Egzoz fanını içeriye üfleyecek şekilde ayarladığınızda 1 tane olsa bile öndeki 3 fandan daha fazla havayı içeri üflüyor.

Yapabileceğiniz en iyi şey muhtemelen, öndeki 2 fanı üste havayı içeri üfleyecek şekilde takıp diğer öndeki fanı da öylece bırakmak veya çıkarmak.
Hocam benden önce açıklamış zaten.

Isınan hava yukarı çıkar, üstteki fanları içeri verirsen yine sıkışma olabilir. Öne bişey bulmak lazım. Bir yerden ön plakaya delik açtırabilirsin.

Is İnan hava yukarı çıkar, üstteki fanları içeri verirsen yine sıkışma olabilir. Öne bişey bulmak lazım. Bir yerden ön plakaya delik açtırabilirsin.
Önceden çok kez araştırmıştım, arka taraf hariç bütün fanlar içeri hava verirse en iyi performans alınıyor.

Önceden çok kez araştırmıştım, arka taraf hariç bütün fanlar içeri hava verirse en iyi performans alınıyor.
Ben üst fanların da dışarı vermesi gerektiğini biliyorum ama durum kasadan kasaya değişir. Yani biraz bakmak lazım deneyip. Önemli olan basınç yaratmak.

Sıvı soğutma alacağım onu takacağım üst tarafa Corsair h100 almayı düşünüyorum hem fan sayısı artacak hem de sizin dediğiniz gibi üst tarafta fan olacak

Ben üst fanların da dışarı vermesi gerektiğini biliyorum ama durum kasadan kasaya değişir. Yani biraz bakmak lazım deneyip. Önemli olan basınç yaratmak.
Yani, ben benim kasaya göre araştırmıştım önden 3 tane giriş, üstten 2 ve arkadan 1 çıkış en sağlıklısıydı.

Sıvı soğutma alacağım onu takacağım üst tarafa Corsair h100 almayı düşünüyorum hem fan sayısı artacak hem de sizin dediğiniz gibi üst tarafta fan olacak
Üst tarafta olan 2 fan sadece işlemcinizi soğutacak ön taraf bu şekilde olmaya devam ederse ekran kartınız sıcak çalışmaya devam eder.

Öndeki fanları değiştirmedim egzoz fanı olması gerektiği gibi değiştirdim.

Dereceler 30 dakika Warzone caldera sonucu.
Egzoz fan tersken sıcaklık değerleri GPU Max 83, CPU Max 77.
Egzoz fanı eski haline getirdiğimde GPU Max 85 CPU Max 86.

Yani, ben benim kasaya göre araştırmıştım önden 3 tane giriş, üstten 2 ve arkadan 1 çıkış en sağlıklısıydı.

Üst tarafta olan 2 fan sadece işlemcinizi soğutacak ön taraf bu şekilde olmaya devam ederse ekran kartınız sıcak çalışmaya devam eder.
öndeki fanlardan kurtulmam mı gerekli yani hocam

Dosya Ekleri

• IMG20230223000738.jpg
    IMG20230223000738.jpg
    225,8 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG20230223000727.jpg
    IMG20230223000727.jpg
    132,6 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Dostum, yapabiliyorsan ön camı bir yere götür deldir. Kafana göre güzel görüneceğini düşündüğün şekilde delik açsınlar. Bence en güzel çözüm bü.

Yeni konular

Geri
Yukarı