Frisby FC-9315G 600W kasa hava sirkülasyonu nasıl?

vEren Er

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.
Ucuza hazır sistem denk geldiği için satın almıştım. Frisby FC 9315G 600W 80+ kasa ve PSU kullanıyorum, ekran kartı yükte Max 75 80 işlemci yükte stok fan ile 70 75 civarında ( CPB kapalı, kule tipi soğutucu da alacağım) yakın zamanda PSU'yu değiştirmek istiyorum ayrıca yeni bir kasa alınır mı? Mevcut ekte bulunan sistemi 8 aydır kullanıyorum.

İlgili marka çok kötüleniyor PSU değişmem yeterli olur mu? Mevcut kasanın hava sirkülasyonu iyi mi?

ASUS Prime B450M K II AMD B450 soket AM4 DDR4 4400MHz (O.C.) M.2 mATX anakart.
Frisby FC-9315G 600W 80 Plus Bronze 120mm RGB fanlı mid-Tower Gaming kasa.
Kingston Fury Beast 8 GB DDR4 3200MHz CL16 RAM-KF432C16BB/8
ASUS GeForce DUAL-RTX3060-O12G-V2 12 GB GDDR6 192bit NVIDIA ekran kartı.
AMD Ryzen 5 5600 soket AM4 Wraith Stealth 3.5GHz 32MB 65W 7nm işlemci.
Kioxia 1TB Exceria G2 serisi NVMe M.2 SSD (2100 MB okuma / 1700 MB yazma)

O kasanın sirkülasyonunda Çok kötü durum yok. Klasik ön 3 Arka egzoz 1.
Sana alınmamalı diye forumdakilerin yırtınma sebebi, tamamıyla PSU'nun berbat ötesi olması, Kasanın da malzeme yapısı olarak kalitesiz olması.
İşlemci stok soğutucu ile kullanılıyor değeri gayet normal. Aynı şekilde ekran kartı sıcaklığıda çok normal. İnanılmaz nem ve hava sıcaklığı mevcut.

O kasanın sirkülasyonunda Çok kötü durum yok. Klasik ön 3 Arka egzoz 1.
Sana alınmamalı diye forumdakilerin yırtınma sebebi, tamamıyla PSU'nun berbat ötesi olması, Kasanın da malzeme yapısı olarak kalitesiz olması.
İşlemci stok soğutucu ile kullanılıyor değeri gayet normal. Aynı şekilde ekran kartı sıcaklığıda çok normal. İnanılmaz nem ve hava sıcaklığı mevcut.
@658936 Anladım, aşağıdaki psu iyi midir? bunu almayı dusunuyorum 3-5 ay sonrada kasayı değiştireyim.

NZXT 750W C750 80+ Bronze Yarı Modüler Güç Kaynağı​

Kasanın aciliyeti yok, güç kaynağı olarak önerdiğin güzel fakat bu bile yeter.

Yok kasayı da değiştireceğim dersen bunu al.

Kasanın aciliyeti yok, güç kaynağı olarak önerdiğin güzel fakat bu bile yeter.

Yok kasayı da değiştireceğim dersen bunu al.

@nexpugnable hocam kasayı değiştireceğim ancak henüz değil, biraz zaman geçtikten sonra TD500 V2 mesh almayı dusunuyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı