Frisby güç kaynağı neden kötüdür?

reshazonee

Hectopat
Daha fazla  
İyi hoş, kullanma diyorsunuz, kalitesiz falan falan ama sebebi ne bu işin? Neden kötü yani sisteme takınca ev havaya uçacak değil? Neden bu PSU'lar bu kadar kötüleniyor?

Sebebi öncelikle marka değil bu seviyedeki tüm "noname" güç kaynakları (Frisby, Everest, Gamepower, Platoon, Dark vb.) aynı donanımları kullanır. Ucuz iç malzeme, düşük kalite kapasitörler vb. Ancak şunu da eklemek lazım kalitesi ne olursa olsun elektrik kesildi diye bir güç kaynağı patlamaz burada bir yanlış anlaşılma var. Anlık elektrik gidip gelmesi, dalgalı voltaj asıl tehlikedir. Hatta bu olay televizyonları, monitörü dahi bozabilir.

Bana sorarsan normal bir tesisat ve akım korumalı prizin olduktan sonra Frisby ile Aerocool VX Plus arasında fark bile göremezsin. Belli bir kalite seviyesi ve verimlilik sertifikasına kadar al birini vur ötekine. Kalite çöptür, yalnızca isimler değişir.
Buna ayrıca şunu eklemek istiyorum. Düşük bütçeli PSU ürünleri gereğinden fazla sesli çalışıyorlar. Hocam ayrıca akım korumalı prizler bildiğim kadarıyla sadece yüksek gerilime karşı koyuyor akım düzensizliği düzeltemiyor.

Hastanelik olmayın. Dikkat edin.

Satmaya karar versem ben birisini çok fena hastanelik edecektim. Benim 3,5 yaşındaki 12V kanalından 400w veren Dark Force güç kaynağına satışı koydum (son zamanlarda benim 5500 XT'yi bile zor besleyen). Adamın biri tutturdu alacağım. Soruyorum sistemin nedir herif 5600 XT kullanıyor. Git dedim doğru düzgün bir şey al bu sana gelmez. 15 dakika anlattım öyle anladı adam da sıfır High Power 80+ siparişi verdirttim. Ortam çok fena.

Satmaya karar versem ben birisini çok fena hastanelik edecektim. Benim 3,5 yaşındaki 12V kanalından 400w veren Dark Force güç kaynağına satışı koydum (son zamanlarda benim 5500 XT'yi bile zor besleyen). Adamın biri tutturdu alacağım. Soruyorum sistemin nedir herif 5600 XT kullanıyor. Git dedim doğru düzgün bir şey al bu sana gelmez. 15 dakika anlattım öyle anladı adam da sıfır High Power 80+ siparişi verdirttim. Ortam çok fena.
Zalman gigamax 750w aldım bronz sertifikalı çok memnunum. RTX 3090 kullanılmayacaksa uzun bir süre herkesi idare eder diye düşünüyorum çok sesiz ve içi çok kaliteli.

Geri
Yukarı