Frisby Kasa Fanları Çok Ses Yapıyor

Anonymous User

Centipat
Frisby FC-9260G model kasaya sahibim, çok tozlanıyor ve çok ses çıkartıyor (Frisby olduğundan herhalde). Bilgisayarda işlemci fanı hariç sadece 1 tane fan var o da kasanın arkasında, fan çok ses çıkartıyor sanırım sadece 1 tane fan yetmiyor ve tüm yük o fana düştüğü için çok hızlanıyor ve ses çıkartıyor aynı şekilde PSU'dan da ses geliyor ama en azından fandan biraz daha az ses geliyor.

Egzoz fanı şu kasanın üstüne taktığımız fana deniyor sanırım, egzoz fan taksam 2 tane bir de kasanın önüne 1 - 2 tane fan taksam ses azalır mı? Arkadaşımda Everest kasa var 5 - 6 tane fan var ve hiç ses çıkmıyor boşta.

Ayrıca fanların düzgün takılmadığını düşünüyorum, hava akışına en iyi şekilde takmak istiyorum. Aynı şekilde bir arkadaşım kasasının fanını ters çevirdi ve birkaç derece düşürdü, yanlış takılmış olduğunu söyledi kılavuzundan bakarak düzeltmiş.

PSU sesini azaltacak bir şey yapma imkanım yok sanırım varsa aydınlanmak isterim. :)

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hava akış yönü resimdeki gibi olmalıdır. Ayriyeten fanların 12V çalışıyor olabilir 5V a bağlarsan ses sorunun çözülecektir.

Dosya Ekleri

• fan.jpg
    fan.jpg
    16,1 KB · Görüntüleme: 113
Hava akış yönü resimdeki gibi olmalıdır. Ayriyeten fanların 12V çalışıyor olabilir 5V a bağlarsan ses sorunun çözülecektir.

Kendi kasamın hava akışını nasıl anlayabilirim fotoğraftaki gibi? Ve fanı nasıl 5V ye bağlayabilirim?

Bu arada ilgilendiğin için teşekkürler kimse yazmadığı için üzülmüştüm. :)

Kendi kasamın hava akışını nasıl anlayabilirim fotoğraftaki gibi? Ve fanı nasıl 5V ye bağlayabilirim?

Bu arada ilgilendiğin için teşekkürler kimse yazmadığı için üzülmüştüm. :)
Fanların hava veriş yönü bu şekilde oluyor. Mavi ok havayı alır kırmızı ok ise verir. Arka fan olarak kullanacak isen fanın iç yonü kasanın arkasına bakmalı.

Dosya Ekleri

• fannn.jpeg
    fannn.jpeg
    18,4 KB · Görüntüleme: 110
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı