Kasa fanları sistem ilk açıldığında ses yapıyor

sametiko32

Centipat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Merhaba ben kasamı 7 derece bir odada kullanıyorum. Ama ilk 20 dakika fan gürültülü çalışıyor ve ses düzeliyor. Yazın böyle ses olmuyordu. Soğuk hava ile ilişkisi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben kasamı 7 derece bir odada kullanıyorum. Ama ilk 20 dakika fan gürültülü çalışıyor ve ses düzeliyor. Yazın böyle ses olmuyordu. Soğuk hava ile ilişkisi var mıdır?
Bende iki kasa fanı var ve bir tanesi senin dediğin gibi ilk açılışta azıcık ses yapıyor sonra düzeliyor gayet normal bir durum takma kafana

Seninkisi ilk 20 dk benimkisinin içinde sanki insaat işçileri çalışıyor psu yerine motor takmisim gibi

Bilgisayarınız ilk açma tuşuna basıldıktan sonra sisteminizin hazır halinden "idle" pozisyonuna gelene kadar, işlemcinizin, HDD'nin ve fanların biraz hızlı ve dolayısıyla sesli çalışması son derece normal. Yalnız gürültü sizi rahatsız ediyorsa;
1.Derinlemesine toz temizliği
2. Fan bilye yağlaması.
Bunlar sizi yine de tatmin etmiyorsa
Biraz internet araştırması akabinde sessizliği kanıtlanmış fanlar ile değişiklik yapabilirsiniz.

Millet okumamış sanırım arkadaş 20 dakika boyunca ses yapıyor demiş. İlk açılışta 3-4 saniye gürültülü çalışması normal de 20 dakika boyunca gürültülü çalışması normal değil. Kasanın ilk başta temizliğine bir bakın derim. Ayrıca pwm ayarlarına da bakılsa olur.

Millet okumamış sanırım arkadaş 20 dakika boyunca ses yapıyor demiş. İlk açılışta 3-4 saniye gürültülü çalışması normal de 20 dakika boyunca gürültülü çalışması normal değil. Kasanın ilk başta temizliğine bir bakın derim. Ayrıca pwm ayarlarına da bakılsa olur.

Problemi yaşayan kişinin sisteminin Boot hızını bilemiyor kimse ondandır.

Geri
Yukarı