Frisby PSU deneyimim

Hepinize iyi forumlar, öncelikle bu benim kendi deneyimim olup başkalarına Frisby PSU alın demiyorum. Forumda genelde Frisby PSU'lar çok kötü olarak görülüyor. Aslında ben hiçbir sorun yaşamadım. İlk öncelikle, bu aralar bilgisayarda oyun oynarken çok fazla elektrikler gidiyor ancak benim bilgisayara hiçbir şey olmuyor. Dün Fortnite oynarken maçın ortasında elektrikler gitti. Elektrikler geldiğinde bilgisayarda hiçbir anormallik yoktu. Örnek olarak bilgisayar yavaşlamadı, FPS düşüşü olmadı vs. ve bu deneyimim bir kez değil, bir sürü kez oldu. Bence Frisby PSU'lar bu kadar kotulenmemeli. Bence bütçesi için güzel bir PSU.

PSU modeli: Frisby 650W 80+
3264a62d-2877-437a-8133-f8e18dbf52f1.jpg

Son düzenleme:
İ3 540 3.07 GHz
Turbox GT 730
Turbox H55
Sandisk SSD plus 240 GB
Turbox 2x4 1333 MHz
@Pratzkaa @Ek01000 ne yapıyım babam bana sormadan PC alınca böyle bir şey ortaya çıkıyor.
Belki düşük sistemler için riski ancak göze alarak alınabilir ama ben topladığım bir sistemde asla kullanmazdım. Umarım sizi üzmez.
Benim PC giderse daha iyi. Canlı ders var diye babam hazır dolar dusmusken daha iyisini alır. Almazsa ben ona tuttururum.

PSU kalitesiz diye patlayacak değil.

Sistemine verdiği yanlış W uzun vadede sana sorun yaratır.
PSU'lara kalitesiz dememizin nedeni "pat" diye patlamasından çok sistem bileşenlerine verdiği voltajdır.

Sen bir sorun yaşamadım demişin ama bunu anlayamazsın.
Patlamadı o halde sorun yok diye bir mantık olamaz.

Geri
Yukarı