Frisby PSU iyi mi?

ali35tiryaki

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, 56 bin TL civarına aşağıdaki gibi sonrasında geliştirme için uygun üst düzey bir sistem topladım.

Ancak aklımda bir soru var, kasayı topladıktan sonra Frisby marka PSU'ların çok fazla kötülendiğini okudum. Biraz daha araştırdığımda ise Şikayetvar gibi sitelerde sorun yaşayan kişiye rastlamadım bu yüzden tavsiye almak istiyorum. Sizce PSU'yu değiştirmeli miyim?

Sistem:
AMD Ryzen 7 7800x3D işlemci
ASUS EX-B650M-V7 AM5 DDR5 anakart
Gainward RTX 4070 GHOST 12 GB ekran kartı
Deep COOL işlemci sıvı soğutucu 240 (2 fanlı)
G.Skill TZ5 Neo DDR5 6000 MHz 32 GB (2x16) bellek
TWINMOS 1TB M.2 PCI-e GEN3 NVMe SSD (3600-3250Mb/s)
Frisby FC-9445G RGB 4 Fanlı 850W 80+ Bronze ATX Oyuncu Kasası

Evet değiştirmelisin. Bu devirde para verilip kullanılacak tek frisby budur.

frizbi-magnet.jpg

Önerileriniz için teşekkürler dediğiniz gibi düzenlemeler yapacağım bütçemi toparlar toparlamaz. Bir şey daha soracağım, tamam PSU kaliteli değil değiştireyim ama kasayı da mı değiştirmemi önerirsiniz? Ayrıca bütçemi yavaş yavaş toparlayacağım için hangi sırayla değiştireyim?

Açıkçası sadece sorun PSU değil bence işlemci bir tık düşürülüp ekran kartında daha mantıklı secenekelre bakılabılır NVIDIA çünkü 4070'i gözden cıkardı daha ucuza 4070 Super'leri sundu bir düşünün.

Açıkçası sadece sorun PSU değil bence işlemci bir tık düşürülüp ekran kartında daha mantıklı secenekelre bakılabılır NVIDIA çünkü 4070'i gözden cıkardı daha ucuza 4070 Super'leri sundu bir düşünün.

İşlemciyi fazla iyi alma sebebim ileride ekran kartını üst modele geçirdiğimde darboğaz yapmaması içindi.
Asıl düşüncem 4070 Ti SUPER almaktı ancak bütçem bu kadarına yetti diyebilirim. Tam da bu sebepten dolayı birçok parçada bilgisayarcının önerisi olan kalitesiz markalardan ürün alma hatasını yapmışım.

Yeni konular

Geri
Yukarı