Frisby PSU sorun yaratır mı?

Hazır sistem bakarken kasaya dahil Frisby PSU olduğunu gördüm sorun yaratır mı?
Frisby, Segment Bilgisayar'ın ithalat markası, Frisby Foem olarak da geçer.
Benzer şekilde Akortek'in TX ve Dark markası vardır.
Bu ikisi diğer yerli firmalar arasında bir tık üsttedir ve daha köklü firmalardır.
O yüzden bu kadar yerden yere vurmak haksızlık oluyor.

Ama PSU alırken sağdaki Marka listesinde en tepedeki
FSP (ithalatçısı Segment Bilgisayar), Corsair, Asus, MSI, Seasonic, Zalman, Evga, Xigmatek, Cooler Master vb markaları tercih etmek yerinde olur.
Ayrıca Aerocool, High Power, Thermaltake yine bir tık altta kalmalarına karşın iyidirler.

Benimki de 2 yıl oluyor ne gibi sıkıntılar çıkarmaya başladı hocam.
Hocam psularda özellikler var psu incelidiğinizde akım voltaj gibi gibi bu psunun sisteminize ne kadar güzel bir şekilde elektiriği vereceği önemli ben everest te kullandım hiç patlamadı bu bozulmazı her markada oluşur hatalı üretilir. Kötü bir psunun marka belirtmiyorum sisteminize uzun vadede yada kısa vadede zarar verebilir sonuçta sistem bir akımla çalışıyor yada akımı düzgün veremeyip sistemi kararsızlaştırablir. Misal belki 1 k bantıda üretilen 2 k üretilenden daha iyi olabir. Bunları uzun vadede nasıl test ederim ki sonuçta biz kullanıcıyız. Kullanıcalarda nabıyor böyle kullanan kullanıcalara bakıp sorun teşkil etmeyenleri seçiyoruz ve marka alıp başını üst seviye oluyor. Tabikide markalara baktığımızda örnek verecek olursam Msı tomahawk ana karttı daha güçlü malzemelrden üretiyor bu kesin incelidiğimzide bunu psularda görüyoruz yada ana kartı yada kasa yada fanı. Tabikide bu kullanan bu malzemeleri bu işten anlayan yada uzun vadede kullananlar var her zaman çoğunlu dinlemek gerek. Ben her zaman bilmediğim bir şey alırken yorumlara önem veririm çünkü bu malzemeleri alıp kullananlar yorumlarını dile getiriyorlar.

Geri
Yukarı