Frontend ve backend

enjele

Centipat
Merhaba, mantığını kavrayamadığım bir konu üzerinde bilgi almak istiyorum. Ördek senaryo da;
Backend de .Net Core ile tasarladık, veri tabanı olarak MySQL kullandık. Frontend ile de Angular veya React kullandık. Şimdi publish etmek için bir domain satın aldık. MySQL veri tabanı barındıran ucuzundan bir hosting. Şimdi bu iki projemizi aynı domaine yüklediğimizde çalışır mı?
Yani Angular ile .net Core api aynı httpdocs klasöründe mi olacak? Kim nerede olmalı? Örnek konular veya dokümanlar var ise paylaşırsanız sevinirim.

Bir diğer sorum ise küçük projeler için .NetCore razor page önerir misiniz?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sunucuya yükledikten sonra dosya içlerinde yaptığınız konum tanımlamalarını ayarlamalısınız. Atıyorum sunucu ana dosyasında index.html dosyasında style.css dosyasını tanımladınız ./style/style.css diye tanımladıysanız sunucuda style klasörüne css koyacaksınız veya sunucuda style.css ayrı bi klasörde ise html dosyasına girip link rel kısmını düzenlemelisiniz aynısı tüm dosyalarda geçerli. Yani yanlış tanımlama yaparsanız dosyayı bulamaz.

Merhaba, mantığını kavrayamadığım bir konu üzerinde bilgi almak istiyorum. Ördek senaryo da;
Backend de .Net Core ile tasarladık, veri tabanı olarak MySQL kullandık. Frontend ile de Angular veya React kullandık. Şimdi publish etmek için bir domain satın aldık. MySQL veri tabanı barındıran ucuzundan bir hosting. Şimdi bu iki projemizi aynı domaine yüklediğimizde çalışır mı?
Yani Angular ile .net Core api aynı httpdocs klasöründe mi olacak? Kim nerede olmalı? Örnek konular veya dokümanlar var ise paylaşırsanız sevinirim.

Bir diğer sorum ise küçük projeler için .NetCore razor page önerir misiniz?

Teşekkürler.
Eğer hala öğrenme aşamasındaysan Sadık Turan hem bu süreci hem de eğitim içeriğini çok açıklayıcı ve anlaşılır bir şekilde anlatıyor tavsiye ederim. Kendisinin hem Udemy'de hem de Youtube'da içerikleri var. Aynı zamanda internet sitesi de mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı