Fruits Basket'e başlanır mı?

hayatsız insan

Centipat
Yer
32°40’34.19″N 117° 9’27.58″W
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tost makinesi
Meslek
İnsan
Herkese selam. Bugün Ouran Koukou Host Club'u bitirdikten sonra yeni bir Shoujo animesine başlayasım geldi. İlk önce de Fruits Basket serisi gözüme çarptı. 3.sezon'nun puanı bayağı yüksekti ama bir an ön yargı oluştu bende. Çünkü önceki sezonlarının puanı klasik tozpembe Shoujo animeleriyle aynıydı. Acaba son sezon için animeyi izlemeye değer mi? Bu arada güzel Shoujo serileri varsa bildiğiniz önerebilirsiniz.

Ouranın mangayı bul oku. Aynı şekil Kamisama Kissi de mangadan oku. Birinin animeye uyarlanan kısmı %40 diğerinin %30 falan. Chipayafuruya da bi 4. sezon lazım ki tamamlansın, 50 cilt Chihayafuru. Fruitse gelince muhtemelen eski animeyle 2019 versiyonunu karıştırdın. Fruitsin direkt 3 sezonluk 2019 animesini izlesen yeterli olur.

Skip Beat
Yona of the Dawn
Lovely Complex
My Little Monster
A Bride Story
Colette Decides to Die

Son 2 sadece manga, geri kalan dördünde animeden sonra mangadan devam et. Skip Beat en uzun soluklu Shojo olabilir. 300 bölümü devirdi mangada.

Ouranın mangayı bul oku. Aynı şekil kamisama kissi de mangadan oku. Birinin animeye uyarlanan kısmı %40 diğerinin %30 falan. Chipayafuruya da bir 4. sezon lazım ki tamamlansın, 50 cilt chihayafuru. Fruitse gelince muhtemelen eski animeyle 2019 versiyonunu karıştırdın. Fruitsin direkt 3 sezonluk 2019 animesini izlesen yeterli olur.

Skip beat.
Yona of the dawn.
Lovely complex.
My little Monster.
A bride story.
Colette decides to die.

Son 2 sadece manga, geri kalan dördünde animeden sonra mangadan devam et. Skip beat en uzun soluklu shojo olabilir. 300 bölümü devirdi mangada.

Ouran'ın mangasının daha uzun olduğunu biliyorum ama Türkçe bulamayacağımı bildiğimden Japonca'yı tam öğrendikten sonra pratik olsun diye orijinal okurum. Önerdiğiniz diğer animelere gelince, önerdiğiniz için teşekkürler ama izleyeceğimi sanmıyorum çünkü önerdiklerinizin hikayelerine kısa bir göz attığımda bana göre klasik bir shoujo hepsi. Ama önerdiğiniz mangalara kesinlikle göz atacağım şimdiden teşekkürler.

Ouran'ın mangasının daha uzun olduğunu biliyorum ama Türkçe bulamayacağımı bildiğimden Japonca'yı tam öğrendikten sonra pratik olsun diye orijinal okurum. Önerdiğiniz diğer animelere gelince, önerdiğiniz için teşekkürler ama izleyeceğimi sanmıyorum çünkü önerdiklerinizin hikayelerine kısa bir göz attığımda bana göre klasik bir shoujo hepsi. Ama önerdiğiniz mangalara kesinlikle göz atacağım şimdiden teşekkürler.
Saydıklarımın hepsinin ingilizce çevirisi var. Hatta Colette hariç hepsinin mangalarının resmi çevirisi var. Mangası türkçeye çevrilmiş olsun diye ararsan doğru düzgün bir şey okuyamazsın zaten. Hele bi de animesi varsa Türkçe okumayı unut çoğu mangayı. Japonca olarak okuyacam diyorsan Angel Heart 2, Azumi 2 gibi ingilizcesini bulamayacağın ya da zor bulacağın serileri öneririm. Angel Heartında çevrilmeyen 6 cildi var daha ama ona haftalık bölüm geliyo devam ediyolar yani. 33 ciltten 27si çevrildi sadece.

Anime kısmına gelince piyasadaki en iyi shoujolardan bazılarını önerdim sana. Hatta Yona türü shoujo olmasına rağmen, bana göre piyasadaki çoğu bilindik popüler shounendan daha kaliteli shounen. Çoğu shounenden daha özenli yazılmış aksiyonu var Yonanın. Diğerlerine gelince; misal Skip Beat, Lovely Compleş bunların komedileri de bayağı iyidir. Konu açıklamasına kaale alacaksan izleyecek anime bulamazsın ki. Konu açıklaması dediğin şey özellikle Türk anime sitelerinde birinci bölümün özeti gibi bir şey oluyor. Şahsen konu açıklamasına baktığım anime ya da manga çok nadirdir. Sadece izlemeye/okumaya değer mi diye aratıp spo yemeden hızlıca yorumlara bakıyorum tamam.

Edit: Nanayı unutmuşum önermeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı