FSP FP1000 Fiş Takılıyken Koku Geliyor

X-frost

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, arkadaşlar FSP FP1000 1000VA LINE INTERACTIVE aldım fiş takalı koku geliyor, ellediğimde sıcaklık fazla ısınması da yok. Modelin arka tarafı pervanenin olduğu yer kapalı resimlerden de bakabilirsiniz. Bu aklıma takıldı normal midir?
370592

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bu koku nasıl bir kokudur? Ağır bir yanık veya vernik, lak, vb. kokusu mu yoka başka bir koku mudur, bunu çok açıkça da belirtmemişsiniz. Topraklı prizle topraklı fişin gevşek olan elektriki iç temasında da bazen hiç istenmeyen kokular (Bakalit yanması gibi) bu ortama verilebilir. Eğer lak kokusu şeklindeyse yeni alınan elektronik cihazlarda, ilk başlardaki işletme süresindeki oluşan bu ilk kokular çok normaldir. Ağır yanık kokusunu duyarsanız eğer cihazı hiç çalıştırmadan garanti kapsamında satın aldığınız satıcıya hemen geri götürmeniz gerekir. UPS'nin çok havasız ve tozlu ortamda çalışması da doğru değildir, üstü, önü ve arkası açık, havalandırılma şartları çok uygun ortamlarda çalışması daha uygundur.

Arka tarafında bir havalandırma deliği, aralığı, vb. olmaması çok önemli değildir, yan taraflarında veya üstte çok küçük delikler veya aralıklar varsa UPS'ler için bu kafidir. Çalışma anlarındaki aşırı ısınmalarda, içteki fanın otomatik olarak devreye girip girmediğini bu anlarda UPS'yi dikkatle dinleyip takip edin. Fanın bu şartlarda çalışmama durumu varsa yine servise veya garanti süresinde ücretsiz bakımına vermeniz bu durumda en uygunu olur. Kolay gelsin.

Yanık kokusu değil kontrol ettim ısınmıyor, hafif cihaz kokusu gibi, o oda küçük olduğundan oda kapısından anlaşılıyor. Yeni aldım cihazı sanırım normal. Fişleri cihaza altalta yerine yan birini sağ birini sola taksak yine sorun olmaz dimi?

Hayır, kesinlikle hiçbir sorunu olmaz. Bir de hafif cihaz kokusu ilk satın alınan tüm elektronik kartlı cihazlarda genellik de olur. (çalışırken içindeki ısınan tüm elektronik elemanlar ısınıp, karta yeni sürülmüş olan lak kaplamaları tam kurutuncaya kadardır) Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı