FSP güç kaynağının patlaması

Sistem kapalı iken PSU'nun yanması ilginç. Sebebin ne olduğu bile belli değil. Şebeke ile alakalı bir problemse, misal toprak hattında kaçak oldu ise hangi PSU olursa olsun zarar görmeme ihtimali çok az. Bu kadar az veri ile bir yargıya varmak çok zor. FSP AHBC serisi nispeten kötü de çöp demek de gaddarca sanki. Ayrıca çok fazla önerilen Hydro (K) modeli de AHBC'den geliştirilen bir model.

Son düzenleme:
neden hala en çok satan PSU'lardan acaba.
İnsanlar bilinçsiz alıyor çünkü. Bakıyor 350TL 650W PSU, yanına bir de süs 80+ koymuşlar bunu görüp alıyor. Kronik sorunlu ve dandik ürünler peynir ekmek gibi satıyor. En basitinden:

Screenshot_1.png

Her yerde o bütçeye korumaları fazla daha güncel marka model PSU alınmalı diyorum sen gelmiş bana arızası falan var mı diye soruyorsun. Markanın bu modeli sorun çıkarmaya daha müsait tıpkı eski Corsair VS, Cooler Master Elite serisi gibi. FSP markasıyla bir alıp veremediğim yok yani.

500W için 320TL'ye bundan daha ucuzu Rampage, Power Boost, Frisby vs. gibi psulardır en azından onlardan iyidir. Benim gibi bütçesi olmayanlar tercih edebilir. Şahsen.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı