FSP Hydro 700W PSU ve Kasa Fanları Çalışmıyor

gökhan_28

Decapat
FSP Hydro 700W güç kaynağı var, içindeki fan dönmüyor. Kasanın fanlarını taktım molex'den, fanların 2 tanesi de ne çalıstı ne de döndü. PSU'yu garantiye göndermek zorunda kaldım, Smart Fan özelliği var dediler. İçindeki fan dönmez anlarım da, kasa fanları neden dönmedi? Acaba molex bağlantısında da mı yük durumuna göre fan kontrol özelliği var? @Recep Baltaş yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Cihazı ilk paketi aldım açtım, fişe taktım. Fan hani az da olsa döner yavaşca, o da olmadı. Bozuk ürün mü gönderdiler acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
24 pin bağlantısı olmadıkça PSU açılmaz. Anakarta bağlı gibi kandırabilirsiniz. Ancak tecrübesiz iseniz tehlikeli bir işlemdir.

Merhaba hocam nasıl anlamadım ben şimdi boşuna mı ? gönderdim . Molex fan bağlantısına bağladığımda fan çalışmadı ve fanlardaki ledler dahi yanmadı bozuk diye garantiye gönderdim.
Normalde Fsp Türkiyeyi aradığımda adam bana fanların dönmesi gerektiğini söyledi ben anlamadım Anakart olmadığı içinde test etme şansım yok parça parça sistem topluyorum malum öğrencilik

Evet boşuna göndermişsiniz. PSU'lar 24 pin anakart bağlantısı görmediği zaman açılmaz. Kısaca devreyi tamamlamanız gerek :) Fan falan dönmez anlayacağınız :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ah bu cahillik benim anlamadigim bari molex baglantisindan fanlar dönseydi 🙈 olsun umarim kargoda basina bi iş gelmez pazartesi ürün geldi sali servise gönderdim pazartesi elimde olacak içim rahat olacak göndermeseydim ayri bir dert olacakti sağolasın.

Hemşo bu konu benim başıma da geldi şimdi. Hatta anakarta da bağladım 24 lük pini hala çalışmadı anakartta led ışıkları yanıyor ama fanlar ne dönüyor ne de kendi power fanı dönüyor. Bu nasıl iştir arkadaş

Geri
Yukarı