FSP Hydro GSM Lite Pro 750W Kernel-Power 41 Hatası

umt81

Kilopat
Daha fazla  
Sinan abi döşemiş ama boş döşemiş. Ekran kartı ile ilgisi yok diyor, iki mesaj yukarıda ekran kartı değiştirip sorunu çözen var 🤣🤣🤣

Bazen gereksiz yere mütevazı olduğmu düşünüyorum. 15~20 yıllık tecrübe ile konuşuyorum adam gelip ben daha iyi bilirim diyor...

Abi 2 haftadır aynı hata ile uğraşıyorum. Eve doğal gaz bağlantısı yapıldıktan sonra olmaya başladı. Sanırım evin elektriği kaldırmıyor artık çünkü 25 yıldan fazla yaşı var oturduğum binanın. İlk seferde ekran kartımı garantiye gönderdim sorun olmadığını söylediler. Bilgisayarcıya getirdiğimde resetlenmiyor bilgisayar. 3 gün teste sokuldu sistem bir sıkıntı olmadı. Eve geldiğimde oyuna girdikten sonraki 1 saat içinde reset atıyor bilgisayar. Akım korumalı priz aldım onunla deneyeceğim. Olmadı iade edip regülatör alacağım onunla deneyeceğim. O da olmazsa güç kaynağını garantiye göndermek kalıyor geriye önerdiğiniz başka çözüm varsa lütfen söyleyin Recep abi çıldırmak üzereyim artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi 2 haftadır aynı hata ile uğraşıyorum. Eve doğal gaz bağlantısı yapıldıktan sonra olmaya başladı. Sanırım evin elektriği kaldırmıyor artık çünkü 25 yıldan fazla yaşı var oturduğum binanın. İlk seferde ekran kartımı garantiye gönderdim sorun olmadığını söylediler. Bilgisayarcıya getirdiğimde resetlenmiyor bilgisayar. 3 gün teste sokuldu sistem bir sıkıntı olmadı. Eve geldiğimde oyuna girdikten sonraki 1 saat içinde reset atıyor bilgisayar. Akım korumalı priz aldım onunla deneyeceğim. Olmadı iade edip regülatör alacağım onunla deneyeceğim. O da olmazsa güç kaynağını garantiye göndermek kalıyor geriye önerdiğiniz başka çözüm varsa lütfen söyleyin Recep abi çıldırmak üzereyim artık.

Ben birkaç ay önce sorunumu kasaya bağlanan güç kablosunu değiştirerek çözdüm. Uzun bir süre PES 21'i ya da GTA 5'i HD çalıştırsam bile hemen reset atıyordu. Kernel 41 Power hatası alıyordum Daha sonra PSU almak için internette araştırmaya başlamıştım ki şu ufak yöntemleri de deneyeyim dedim zararı olmaz. Önce uzatma kablosunu değiştirdim. Sonra kasayla monitörün güç kablosunu değiştirdim bir daha asla kapanma olmadı. Lütfen en ufak yöntemlerle başla denemeye.

Ben birkaç ay önce sorunumu kasaya bağlanan güç kablosunu değiştirerek çözdüm. Uzun bir süre PES 21'i ya da GTA 5'i HD çalıştırsam bile hemen reset atıyordu. Kernel 41 Power hatası alıyordum Daha sonra PSU almak için internette araştırmaya başlamıştım ki şu ufak yöntemleri de deneyeyim dedim zararı olmaz. Önce uzatma kablosunu değiştirdim. Sonra kasayla monitörün güç kablosunu değiştirdim bir daha asla kapanma olmadı. Lütfen en ufak yöntemlerle başla denemeye.

Akım korumalı ara kablo aldım test ediyorum sonucunu yazarım buraya bitirdiğim zaman.

FSP iyidir. Sorun devam ederse bir UPS önerebiliriz.
Sorunun anakart ile ilgili olma durumu var mı sizce ? Gigabyte B450M S2H anakart kullanıyordum MSI B550M PRO VDH WIFI'a geçtim. Bilgisayarımda 41 63 Kernel Power oluştu...

CPU : AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz
GPU : Gigabyte GTX 1660 OC 6G
RAM : Kingston HyperX 3200 MHz 2x8 GB
Anakart : MSI B550M PRO VDH WIFI AM4 DDR4 4400MHz
SSD : Samsung 980 500GB - 3100MB/2600MB
PSU : HighPower Performance GD 600W 80+ GOLD
Kasa : MSI MAG FORGE 101M

Sorunun anakart ile ilgili olma durumu var mı sizce? Gigabyte B450M S2H anakart kullanıyordum MSI B550M Pro VDH Wi-Fi'a geçtim. Bilgisayarımda 41 63 Kernel Power oluştu...

CPU : AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz
GPU : Gigabyte GTX 1660 OC 6G
RAM : Kingston HyperX 3200 MHz 2x8 GB
Anakart: MSI B550M Pro VDH Wi-Fi AM4 DDR4 4400MHz
SSD : Samsung 980 500GB - 3100MB/2600MB
PSU: High Power Performance GD 600W 80+ Gold
Kasa: MSI MAG Forge 101M

Umarım yoktur, ben de çünkü geçenlerde MSI B550M A Pro'ya geçiş yapmıştım.

FSP iyidir. Sorun devam ederse bir UPS önerebiliriz.

Sorunum devam ediyor UPS'ya da regülatör ne gerekiyorsa önerebilir misiniz?
Güç kaynağını garantiye göndereceğim ne olur ne olmaz geldiğinde devam ederse önerdiğiniz şeyi hemen alayım.

Cık cık cık! Siz Sinan Bey'den iyi mi bileceksiniz! @SinanKasva neredesiniz? Kuyuya attığınız taşı çıkarmaya çalışıyoruz.

Resetlenmeden dolayı bilgisayarı incehesapa gönderdim garanti dışı gösterip ücret aldırlar. Tamir edildi diye girildi. Bana gönderiler fotoğrafı eke bırakıyorum. Oyunlara girince resetlenen bilgisayarın bana gönderilen fotoğraf ile alakası var mı? Çözümü bu olabilir mi gerçekten abi?

Dosya Ekleri

• 11759A40-F6D3-4260-B881-C99804EAC026.jpeg
    11759A40-F6D3-4260-B881-C99804EAC026.jpeg
    61,7 KB · Görüntüleme: 77

Yeni konular

Geri
Yukarı