FSP Hydro PTM Pro 1200W

Ben Windows 10 da kullanıyordum hiçbir sorun görmedim gayet iyi çalışıyor driverları güncel tutuyorum.

Zaten sorun orada. Herkes aynı sorunu yaşamıyor. İş yerinde 2 laptopta AMD yeni tip işlemci var APU'lu sanırsam. Birinde sorun var diğerinde yok. Çözene kadar mahvoldum.
Kardeşimde R3 3100 var onda da sorun yok arkadaşta 5600X ile sorun yaşıyor. Garip.

Hocam ucuz bir şey var mı memlekette? İyi olan her şey pahalıdır. Şu an aldım, umarım memnun kalırım. 1200W da çok fazla alternatifim yoktu.

Hocam merhaba aynı ürünü sipariş verdim 6K fiyata
Memnun musunuz PSU'dan nasıl ve hangi GPU ile kullanıyorsunuz acaba.

Bende 2 ay kadar önce inventus dan indirim ile aldım bu ürünü. Bir sıkıntı yaşamadım gayet güzel işini yapıyor. Kasa olarakda p500a beyaz olan indirimle 1500-1600 civarında almıştım. Hala benzer kampanya var mı bilmiyorum ama psu için o zamanda indirim vardı.
hocam merhaba bende iventustan aldım 6k ya bugün aynı ürün nasıl memnun musunuz acaba

Tabii sürekli sistem toplayan/güncelleyen biri değilim. Halen 6700k kullanıyorum :)

Merhaba bende TUF 3080 var işlemci olarak i7 13700K serisini seçeceğim kf ile arasında ne fark var o kadar siz kf almışsınız aynı işlemciniz ve ROG Z690'dan memnun musunuz ben Z790 TUF DD5 seçmeyi düşünüyorum.

Hocam merhaba bende iventustan aldım 6K ya bugün aynı ürün nasıl memnun musunuz acaba

Merhaba bende TUF 3080 var işlemci olarak i7 13700K serisini seçeceğim kf ile arasında ne fark var o kadar siz kf almışsınız aynı işlemciniz ve ROG Z690'dan memnun musunuz ben Z790 TUF DD5 seçmeyi düşünüyorum.

KF ile K arasındaki tek fark, KF olanda grafik birimi yok yani ekran kartı olmadan görüntü vermez. Anakarttan mükemmel derecede memnunum.

DDR5 bilerek geçmedim. Nedeni de şu. Örnek veriyorum DDR4 anakartların ilk serileri 3600 MHz destekliyordu ama o hızlara çıkınca sorun oluyordu, çıkamıyordun. Gidip 7200MHz DDR5 RAM almayı düşündüm. Bazı yorumları vs. görünce soğudum. İlla en tepe model anakart almak istemedim. 7 bin TL'ye Z690 ROG STRIX kaptım. İşlemci bir tık ısınıyor ama bilgin olsun. Çok performanslı ama ısınıyor :)

hocam merhaba bende iventustan aldım 6k ya bugün aynı ürün nasıl memnun musunuz acaba

Çok memnunum, Rtx 3080 ile kullanıyorum. KF; K: Çarpan kilidi açık, F: Grafik işlemci yok demek.

KF ile K arasındaki tek fark, KF olanda grafik birimi yok yani ekran kartı olmadan görüntü vermez. Anakarttan mükemmel derecede memnunum.

DDR5 bilerek geçmedim. Nedeni de şu. Örnek veriyorum DDR4 anakartların ilk serileri 3600 MHz destekliyordu ama o hızlara çıkınca sorun oluyordu, çıkamıyordun. Gidip 7200MHz DDR5 RAM almayı düşündüm. Bazı yorumları vs. görünce soğudum. İlla en tepe model anakart almak istemedim. 7 bin TL'ye Z690 ROG STRIX kaptım. İşlemci bir tık ısınıyor ama bilgin olsun. Çok performanslı ama ısınıyor :)

Doğru hocam kf ile k arasında grafik işlemci var unutmuşum zira bende de i7 7700K var 1 sene ekran kartsız kullandıydım 4 GB grafik birimi vardı işlemcide şimdi hatırladım
Ben i7 13700K tercih edeceğim
Sıvı soğutma olarak da NZXT Kraken X73 alacağım 3 fanlı taş gibi

Bu arada PSU elime geçti birazdan PC'ye monte edip yeni PC'yi toplayana kadar deneme sürecine başlayacağım :)

Ayıptır söylemesi ben bunu nasıl bağlayacağım :) :) :) :)

Doğru hocam kf ile k arasında grafik işlemci var unutmuşum zira bende de i7 7700K var 1 sene ekran kartsız kullandıydım 4 GB grafik birimi vardı işlemcide şimdi hatırladım

Bu arada PSU elime geçti birazdan PC'ye monte edip yeni PC'yi toplayana kadar deneme sürecine başlayacağım :)

Hocam beğenmeyin yardım edin

Dosya Ekleri

• g1.jpg
    g1.jpg
    68,8 KB · Görüntüleme: 46
  • g2.jpg
    g2.jpg
    50,5 KB · Görüntüleme: 34
  • g3.jpg
    g3.jpg
    68,3 KB · Görüntüleme: 30
  • g4.jpg
    g4.jpg
    55,9 KB · Görüntüleme: 30
  • g5.jpg
    g5.jpg
    96,2 KB · Görüntüleme: 39
  • g6.jpg
    g6.jpg
    62,4 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

Hocam beğenmeyin yardım edin
Hayırlı olsun öncelikle bende bu işlemci ve soğutucu ikilisini düşünüyorum. Test ettikten sonra sıcaklık değerlerinizi ve fiyat, performans ve memnuniyet durumunuzu yorumlarsanız sevinirim. Ben ve benim gibi arkadaşlara referans olacaktır.

Hayırlı olsun öncelikle bende bu işlemci ve soğutucu ikilisini düşünüyorum. Test ettikten sonra sıcaklık değerlerinizi ve fiyat, performans ve memnuniyet durumunuzu yorumlarsanız sevinirim. Ben ve benim gibi arkadaşlara referans olacaktır.

Şu PSU'yu bir bağlayıp denyebilsem

PSU da PCIe güç girişi ekran kartına takılıyor değil mi kablonun diğer ucunda VGA yazıyor

PSU da PCI-e güç girişi ekran kartına takılıyor değil mi kablonun diğer ucunda VGA yazıyor

Çalıştırdım lakin monitöre görüntü gelmedi neden yanlış bir şey mi yaptim

Dosya Ekleri

• IMG_20230204_172706.jpg
    IMG_20230204_172706.jpg
    338,3 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

PSU da PCIe güç girişi ekran kartına takılıyor değil mi kablonun diğer ucunda VGA yazıyor

Çalıştırdım lakin monitöre görüntü gelmedi neden yanlış bir şey mi yaptim
Evet. Anakartın üzerinde kırmızı ışık var bu hata anlamı taşıyor olmasın? Görüntü çıkısında bir sıkıntı var sanki ekran kartı ile monitör arasını tekrar bir kontrol edin. Güç girişlerinin ikiside yeni PSU dan geliyordur inşallah. Biri farklı diğeri eskisinden olmasın hocam. Eski PSU'yu neden çıkarmadınız bu arada?

Yeni konular

Geri
Yukarı