FSP Hydro PTM Pro 1200W

Evet. Anakartın üzerinde kırmızı ışık var bu hata anlamı taşıyor olmasın? Görüntü çıkısında bir sıkıntı var sanki ekran kartı ile monitör arasını tekrar bir kontrol edin. Güç girişlerinin ikisi de yeni PSU'dan geliyordur inşallah. Biri farklı diğeri eskisinden olmasın hocam. Eski PSU'yu neden çıkarmadınız bu arada?

Hocam kablolama ile uğraşmadan önce bir test edeyim dedim böyle olunca da takmadım.
Tüm güç girişleri yeni PSU'dan geliyor tabii bilmediğim bir şeyi bağlamadıysam.
Sadece anakart + ekran kartı + 1 adet SSD'ye bağladım çalıştı lakin görüntü gelmedi ne önerirsiniz?
Ekran kartına CPU'dan mı yoksa PCI-e'den çıkışları mı bağlayacağız.

Hocam kablolama ile uğraşmadan önce bir test edeyim dedim böyle olunca da takmadım.
Tüm güç girişleri yeni PSU'dan geliyor tabii bilmediğim bir şeyi bağlamadıysam.
Sadece anakart + ekran kartı + 1 adet SSD'ye bağladım çalıştı lakin görüntü gelmedi ne önerirsiniz?
Ekran kartına CPU'dan mı yoksa PCI-e'den çıkışları mı bağlayacağız.
Ekran kartının görüntü çıkışlarından HDMI ile bağlıyorsanız, başka çıkış deneyin. Muhtemelen sorun orada gibi. PC açılırken hata "bip" sesi geliyor mu?

Evet. Anakartın üzerinde kırmızı ışık var bu hata anlamı taşıyor olmasın? Görüntü çıkısında bir sıkıntı var sanki ekran kartı ile monitör arasını tekrar bir kontrol edin. Güç girişlerinin ikisi de yeni PSU'dan geliyordur inşallah. Biri farklı diğeri eskisinden olmasın hocam. Eski PSU'yu neden çıkarmadınız bu ara

Ekran kartının görüntü çıkışlarından HDMI ile bağlıyorsanız, başka çıkış deneyin. Muhtemelen sorun orada gibi. PC açılırken hata "bip" sesi geliyor mu?

Hayır herhangi bir ses gelmiyor lakin ekran kartına taktigim slotun birinin üstünde kırmızı ışık belirmişti diğer psu dan gelen bağlantıları taktığım da böyle bir şey yoktu emin iseniz bir format atacağım 20:30 gibi burada buluşalım eğer sorun olmazsa bu PSU yu takip 2 ay kullanacağım

Ayrıca şöyle bir durum var onu test edeceğim
GTX 1060 ile aynı ayarlarda cs 300fps alıyorum
Rtx 3080 ile de aynı ayarlarda 200fps alıyorum

3080 takılı şuan

Dosya Ekleri

• IMG_20230204_200645.jpg
    IMG_20230204_200645.jpg
    87,5 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Hayır herhangi bir ses gelmiyor lakin ekran kartına taktigim slotun birinin üstünde kırmızı ışık belirmişti diğer psu dan gelen bağlantıları taktığım da böyle bir şey yoktu emin iseniz bir format atacağım 20:30 gibi burada buluşalım eğer sorun olmazsa bu PSU yu takip 2 ay kullanacağım

Ayrıca şöyle bir durum var onu test edeceğim
GTX 1060 ile aynı ayarlarda cs 300fps alıyorum
Rtx 3080 ile de aynı ayarlarda 200fps alıyorum

3080 takılı şuan
RTX 3080 ile ekran kartından kırmızı ışık gelmesi demek enerjinin yetersiz olduğu anlamını taşır. Bu bendede oluyordu. Kabloları daha sıkı sağlam takın. Genelde gevşek olunca bu tarz bir sorun oluşuyor.
RTX 3080 çok güçlü olduğundan kullanım gücünü kısıtlayacak bu nedenle iyide bir işlemciniz olması gerekiyor. Ayrıca oyunu 1080p de değil, 2k yada 4k da açmanız lazım ki ekran kartından tam performans alın. Buna ekran kartı dar boğazı deniyor biraz araştırabilirsiniz.

Bende 13700kf, NZXT X73 ve TUF 3080 Ti var. Açıkçası boş beleş şeylerde 6700K kadar ısınmıyor ama sağlam oyunlarda ondan çok ısınıyor. 6700K'den memnundum ama ısınıyor ve ara sıra yavaş kalıyor diye sistemi yenilemeye karar vermiştim :)

Bu arada Watt limiti ayarlamazsan işlemci 253 Watt'a kadar çıkıyor. Ben 150W limit koydum. 150W ile 253W arasında %1 %2 fark ya var ya yok öyle diyeyim. Anca benchmarkta anlarsın.

Oyunlarda Max 80 dereceyi buluyor diyebilirim ama anlık oluyor genelde. Ortalama 65-73 arası seyrediyor. Ancak grafiğe baktığında ara ara 85-90 gördüğü bile oluyor.

Bu arada sistemi 750W güç kaynağı ile kullanıyorum :) Maşallah deyin.

Bende 13700kf, NZXT X73 ve TUF 3080 Ti var. Açıkçası boş beleş şeylerde 6700K kadar ısınmıyor ama sağlam oyunlarda ondan çok ısınıyor. 6700K'den memnundum ama ısınıyor ve ara sıra yavaş kalıyor diye sistemi yenilemeye karar vermiştim :)

Bu arada Watt limiti ayarlamazsan işlemci 253 Watt'a kadar çıkıyor. Ben 150W limit koydum. 150W ile 253W arasında %1 %2 fark ya var ya yok öyle diyeyim. Anca benchmarkta anlarsın.

Oyunlarda Max 80 dereceyi buluyor diyebilirim ama anlık oluyor genelde. Ortalama 65-73 arası seyrediyor. Ancak grafiğe baktığında ara ara 85-90 gördüğü bile oluyor.

Bu arada sistemi 750W güç kaynağı ile kullanıyorum :) Maşallah deyin.
Maşallah. Bu arada 14. nesli bu yüzden bekliyorum ısı değerleri bence normal değil o soğutucularla. 5000 liralık soğutucu alacaksın ve 80-90 dereceleri göreceksin. Daha stabil olması gerektiğini düşünüyorum işlemcilerin.

Maşallah. Bu arada 14. nesli bu yüzden bekliyorum ısı değerleri bence normal değil o soğutucularla. 5000 liralık soğutucu alacaksın ve 80-90 dereceleri göreceksin. Daha stabil olması gerektiğini düşünüyorum işlemcilerin.
14. nesil ne zaman çıkar kim bilir 13. nesil daha yeni çıktı 14 15 diye gider o :)

8 ay sonra çıkacakmış hocam, tarihi neredeyse belli. 2023 sonu deniyor çok fazla sayılmaz.

Diğer arkadaşın dediği gibi. Onu bekle sonrakini bekle öyle alır başını gider. Isı olarak 100 dereceye kadar zaten sorun yok ki işlemcilerde. 6700k ısınmasın diye işlemcinin ederinin 2 katı değerde soğutucu aldım da ne oldu işlemci yine ısındı ama bozulmadı bile :)

Diğer arkadaşın dediği gibi. Onu bekle sonrakini bekle öyle alır başını gider. Isı olarak 100 dereceye kadar zaten sorun yok ki işlemcilerde. 6700k ısınmasın diye işlemcinin ederinin 2 katı değerde soğutucu aldım da ne oldu işlemci yine ısındı ama bozulmadı bile :)
Niyetine girildiyse her türlü alınır hocam hele bu zamanda aldın aldın. İstedikleri fazla ertelemeyeceksin. Benim şuan PC canavar olduğundan ve konsolda oyun oynadığımdan farklı sebeplerim var.

Yeni konular

Geri
Yukarı