FSP Hyper 500 güç kaynağı fan değişimi

mertpivvo

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Modlar görüyor ise FSP HYPER 500 fan önerisi olarak değiştirir misiniz konu ismini?
Herkese merhaba, FSP Hyper 500 güç kaynağına sahibim. Fan çok sesli değil ama ortalama ses yapıyor ve başımı ağrıtıyor. 4-5 gün kafaya takmamaya çalıştım fakat dayanamadım. Makine yağı var fakat yağ taşaar diye yağını değiştirmeye korkuyorum. Voltaj değeri PSU fanı ile aynı olan 30-40 lira arasında sessiz bir fan önerebilir misiniz? Voltaj değeri aynı olmaz ise çok büyük sıkıntı çıkabilirmiş duyduğum kadarıyla.

1603736441214.png

Son düzenleme:
Aslında fanı yağlamak o kadar zor bir şey değil.
Fanı açıcaksın ve ortadaki etiketi kaldıracaksın oranın altında küçük bir delik var yaklaşık 0.7cm falan.
Oraya biraz yağ dökün ve fanı biraz döndürün elinizle yağ her yere dağılsın
Fanı değiştirmenize gerek yok boşa masraf etmiş olursunuz.

Aslında fanı yağlamak o kadar zor bir şey değil.
Fanı açıcaksın ve ortadaki etiketi kaldıracaksın oranın altında küçük bir delik var yaklaşık 0.7cm falan.
Oraya biraz yağ dökün ve fanı biraz döndürün elinizle yağ her yere dağılsın
Fanı değiştirmenize gerek yok boşa masraf etmiş olursunuz.
Fanı yağlamanın basit olduğunun farkındayım, hazırda duran 8 cm fanı yağladığımda direkt olarak az yağ koysam bile yağ taşmıştı. Eğer bir damla yağ güç kaynağına giderse BOOM. Para verip yeni fan almaya razıyım bu sesten kurtulmak için.

Aslında o yağlanıcak yerin üstünde siyah bir kapak olması gerekiyor tıpa gibi o engeller hem zaten kendi işlemci fanıma güç kaynağı fanıma falan zaten yağlıyorum bir sıkıntısını görmedim çok şükür.
Ama tedbiri elden bırakmayacaksın gerekirse üstüne birkaç kat bant yapıştır tıpası yoksa.

Aslında o yağlanıcak yerin üstünde siyah bir kapak olması gerekiyor tıpa gibi o engeller hem zaten kendi işlemci fanıma güç kaynağı fanıma falan zaten yağlıyorum bir sıkıntısını görmedim çok şükür.
Ama tedbiri elden bırakmayacaksın gerekirse üstüne birkaç kat bant yapıştır tıpası yoksa.
Tıpası olmasa bant yapıştırsan bile bir işe yaramaz tabii ki tıpası vardır.
Yarına kadar fan önerisi gelmez ise yarın öğlen saatlerinde yağlama yapacağım başka çarem kalmadı. Burada ki PC teknik servisler bakkal olduğu ve çakallık yaptığı için, ağzımızı açıp güç kaynağı fanı değiştir diyemiyoruz çünkü umurlarında olmaz 40-50 lira para için.

@SIRINDOSCARF

Facebook hesabın varsa ekle konuşalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı