FSP Hyper Pro 650W vs FSP Hydro 600W

Makaleler
25
Arkadaşlar bu 2 PSU arasında kaldım. Hangisi daha iyidir?

Flat kablolu olmasını istiyorum. Biraz arttır şunu al demeyin ne kadar az verebilirsem o kadar iyi. Ha 3-5 bir şey koyup çok daha iyisi olan varsa önerilerinizi alabilirim onun harici bu iki PSU arasındaki farkı söylerseniz daha iyi olabilir.

Ürün linkleri:

Arkadaşlar bu 2 PSU arasında kaldım. Hangisi daha iyidir?

Flat kablolu olmasını istiyorum. Biraz arttır şunu al demeyin ne kadar az verebilirsem o kadar iyi. Ha 3-5 bir şey koyup çok daha iyisi olan varsa önerilerinizi alabilirim onun harici bu iki PSU arasındaki farkı söylerseniz daha iyi olabilir.

Ürün linkleri:

Hydro olan normal şartta daha iyi. Fakat Hydro serisinde bir sorun vardı galiba, bakacağim.

Edit: Bir sorun bulamadım fakat K serisi fanları daha iyiymiş gördüğüm kadarı ile Hydro HD600 gayet kaliteli model. Hyper hakkında bilgi bulamadım.

Son düzenleme:
İkisinin de Tier listesine baktığımda sıralamalarını bulmadım ne yazık ki hocam. FSP Hyper olanda herhangi bir Bronze veya Gold ibaresi göremedim.

Öneriniz varsa alabilirim. Bu bütçede en mantıklı bunu buldum ben. Bir de Hepsiburada'da Cougar var ancak 500W olduğu için çok yanasmadim ona.

Öneriniz varsa alabilirim. Bu bütçede en mantıklı bunu buldum ben. Bir de Hepsiburada'da Cougar var ancak 500W olduğu için çok yanasmadim ona.

Aslında bu fiyata daha iyi bir alternatif çok yok gibi hocam. Hatta ikisi oldukça güzel bir indirime girmiş. Dediğim gibi Tier listesi internette ilginç bir şekilde yer verilmemiş. Ama HD600 Hydro daha sıcak gibi geldi gözüme. Sebebi ise Bronze yazması. Yabancı kaynaklardan da bir incelemesine bakılması lazım aslında.

Aslında bu fiyata daha iyi bir alternatif çok yok gibi hocam. Hatta ikisi oldukça güzel bir indirime girmiş. Dediğim gibi Tier listesi internette ilginç bir şekilde yer verilmemiş. Ama HD600 Hydro daha sıcak gibi geldi gözüme. Sebebi ise Bronze yazması. Yabancı kaynaklardan da bir incelemesine bakılması lazım aslında.

Bencede.

En yakın bu var ama çok kaliteli bir PSU değildi. Ve fan ses sorunu var. Bence Hydro alın derim oldukça güzel bir fiyat.

D Tier ikisi de maalesef. Ancak malum linus'un tier listesine her zaman güven olmuyor.

Zamanında ben de almak için niyetlenmiştim. Hiçbir yerde detaylı incelemesini bulamamıştım. Bu forumdan Ali Rıza diye bir arkadaş önermemişti (Forumu aradım ama mesajını bulamadım). Kendisi PSU hakkında teknik bilgiye sahip birkaç arkadaştan birisi. Açıklamıştı zamanında Hyper ve Hydro farkını, niye alınmayacağını ama hatırlamıyorum.

O zaman tabii ki de o fiyata başka alternatifler vardı. O yüzden "alınmaz" demişti. Ben de Akakçeyi dolaşıp "Hmm, şu anda alternatif yokmuş" derken son anda bunu gördüm:

Havada kapın derim. Fiyatı çok iyi. Kendim de kullanıyorum B Tier bir PSU. Hem PSU Tier listler hem de Ali Rıza öve öve bitiremiyor bu PSU'yu (F/P oranını). Ben 1.5 sene önce aldığımda 450 ile 600 TL arasındaydı ve 800-900 TL'ye kadar bundan iyi PSU yoktu. Şu an ise gördüğüm kadarıyla 650 TL civarında satılıyor. 528 TL'ye kesinlikle değer.

Son düzenleme:

D Tier ikisi de maalesef. Ancak malum Linus'un tier listesine her zaman güven olmuyor.

Zamanında ben de almak için niyetlenmiştim. Hiçbir yerde detaylı incelemesini bulamamıştım. Bu forumdan Ali Rıza diye bir arkadaş önermemişti (Forumu aradım ama mesajını bulamadım). Kendisi PSU hakkında teknik bilgisi iyi olan biri. Açıklamıştı zamanında Hyper ve Hydro farkını, niye alınmayacağını ama hatırlamıyorum.

Akakçe'yi dolaşıp "Hmm alternatif yokmuş" derken son anda şunu gördüm:

Havada kapın derim. Fiyatı çok iyi.

Performance Gold GD modeli şu ara çok öneriliyor. Kendisi güzel bir PSU diğerlerine nazaran.

Performance Gold GD modeli şu ara çok öneriliyor. Kendisi güzel bir PSU diğerlerine nazaran.
Mesajımı sonradan editledim o yüzden göremediniz galiba ama "şu sıralar çok öneriliyor" değil :
Ben 1.5 sene önce aldığımda 450 ile 600 TL arasındaydı ve 800-900 TL'ye kadar bundan iyi PSU yoktu.
O zaman herkese Performance GD öneriyorduk. Sonradan stoktan mı yoksa çok sattığından mı emin değilim 800TL'lere kadar çıkmıştı. Şu anda Corsair CX550F 550W 80 Plus Bronze Full Modular RGB Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ve Performance GD altında PSU önermiyorum. İkisi de çok kaliteli, 528 ve 580 TL ile gerçekten F/P oranı yüksek PSU'lar.

Açıkcası TR'de bu kadar ucuz olmalarına şaşırıyorum. Bunlardan kötü PSU'lar 700-800TL'ye satılıyor.

Geri
Yukarı