FSP PSU alınır mı?

Aspectx1

Decapat
Daha fazla  
FSP 550W 80 + PSU beğendim sizce alınır mı?

n11.com'dan FSP hv Pro FSP550-51aac 550W 80+ 12 cm güç kaynağı seçtim! Alışverişin uğurlu adresi'nde fiyatlar harika!

Son düzenleyen: Moderatör:
FSP pek çok markanın da PSU'larını üreten bir firma, HV Pro kendi segmentinde gayet iyi Tier C seviyesinde.

GittiGidiyor'da daha uygunmuş fiyatı.

VX Plus'tan daha iyi olacaktır HV Pro.

3 yıldır kullanıyorum ve herhangi bir dezavantajını görmedim. Sertifika için boşuna para ödemesine gerek yok.

Eee Game Booster PSU'yu 4 yıldır kullanan arkadaşım var. Marka almasına gerek yok o zaman. Senin dediğin buna geliyor işte. Elindeki PSU sorun çıkarmayacak en ucuz ve kalitesiz PSU. Neden HV Pro varken onu alsın?

3 yıldır kullanıyorum ve herhangi bir dezavantajını görmedim. Sertifika için boşuna para ödemesine gerek yok.

Tek olayı sertifika değil.

• 12v kanalı HV Pro'da daha verimli.
  • +5V kanalı daha 3A daha fazla enerji verebiliyor, çok fark olmaz ama artı.
  • HV Pro'nun 2 adet 4+4 pin CPU besleme girişi var, VX Plus'ta 1 adet.
  • 4 SATA güç girişi bulunduruyor HV Pro, VX Plus'ta 3.
  • VX Plus'ta SIP (ani akım koruması) var ama ani akımlar genelde zaten elektrik kesintilerinde olur, HV Pro'da da yüksek akım koruması ve voltaj koruması var zaten.

Sertifika gereksiz mi? Yük ver bakalım PSU'ya sertifikası düşük olan SHP650V2 bile bak bakalım. 12V kanalında nasıl fazla kayıp veriyor. Yük testlerini bile geçememiş.

Sana bir konuda hak veririm. Doğruya doğru çok sistem dizdim. PSU harbi şans işi Corsair eski bir PSU'nun hemen bozulduğunuda gördüm ama dandik Çin markası olmayan PSU bile 10 yıl dayandığınada şahit oldum. Tamamiyle şans meselesi. Şebekenin verdiği elektrik kalitesi dalgalı olmaması bunlara tabii ki büyük bir etken. O yüzden bütçe varsa UPS iyi olabiliyor:

Elindeki PSU sorun çıkarmayacak en ucuz ve kalitesiz PSU.
VX Plus mu kalitesiz? :D Herkesi kendin gibi ürüne değil de markaya bakıyormuş gibi zannetme. Azıcık araştırma kabiliyeti olan oturur 2 dakika araştırır.
12v kanalı HV Pro'da daha verimli.
Daha verimli olsa ne olacak? VX Plus 600W. 12v kanalında 552W verebiliyor. İkisi de aynı. Hatta VX Plus 2W daha önde. :)
VX Plus'ta SIP (ani akım koruması) var ama ani akımlar genelde zaten elektrik kesintilerinde olur, HV Pro'da da yüksek akım koruması ve voltaj koruması var zaten.
HV Pro'nun yüksek akım ve voltaj koruması daha iyidir, doğrudur. Ancak ben hiç VX Plus kullanıp da PSU'su patlayana denk gelmedim. Siz geldiniz mi? FSP'nin daha kaliteli olduğunun hepimiz farkındayız, fiyatları aynı olsa zaten Aerocool önermem. 140 TL daha ucuza alınabilecek ve kendisini üzmeyecek bir PSU öneriyorum sadece.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı