FSP300-60HSN PSU, GTX750 1GB ve Xeon E5440 sistem için yeterli mi?

Tinyx

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ABRA A5 V13.1.1
GTX1050M
i5 8300H
16GB RAM
Meslek
Junior Developer - Öğrenci
Arkadaşlar elimde DDR3 sistem var ve buna birkaç parça alacağım. RAM 8'e yükselteceğim mesela. Alacağım ekran kartı ve işlemciyi konu başlığında yazdım zaten. Bu PSU benim için yeterli midir? Başka bir konu açan arkadaş görmüştüm 750TI'dan bahsediyordu. Aynı PSU'dan kullanıyordu ve Recep Abi yeter diye yorum yapmış. Acaba GTX750 ve Xeon E5440 için de yeterli olur mu?
PicsArt_06-13-09.36.19.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Marka olarak kaliteli yeteceğini tahmin ediyorum fakat şuan güncel oyunları oynamaya kalktığınızda sistem fazlasıyla elektrik çekmekte sebebi tam yük olduğu için belki oyun oynama esnasında resetleme sorunu ile karşılaşabilirsiniz. FSP markasının 400-500W aralığında psu alarak kafanızdaki soru işaretini kaldırır

Marka olarak kaliteli yeteceğini tahmin ediyorum fakat şuan güncel oyunları oynamaya kalktığınızda sistem fazlasıyla elektrik çekmekte sebebi tam yük olduğu için belki oyun oynama esnasında resetleme sorunu ile karşılaşabilirsiniz. FSP markasının 400-500W aralığında psu alarak kafanızdaki soru işaretini kaldırır
Teşekkürler :)
300W lık PSU yeterlidir.
Bu güç kaynağında 250 to 300 yazıyor anlamı nedir acaba?

Yeni sistem mi dizeceksin? 1-2 parça HDD, RAM falan mı yoksa GPU gibi köklü değişim mi? GPU değişecekse 500W öneririm.
Bir süre GTX750 ile devam etme planım var ama elbet ilerde bunu satıp GTX 1050 civarı bir kart alabilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı