FSR 2.0 nedir?

FSR de bir upscaling teknolojisidir. Kısacası sen çaktırmadan pixelleri çalıyor FPS yi yükseltiyo dolu sigara paketinin içinden çaktırmadan 1 dal almak gibi sen hissetmiyorsun ama aslında o yok😂

Çalışmıyor desek daha doğru olur, God of War'da FSR 2.0 denedim tek yaptığı render çözünürlüğü denen ayari dusultmekti ve quality modunda bile berbat görüntü.

60 FPS'den 75-80 FPS'ye çıkmıştı FSR Kalite'de açtığım zaman GoW'da.

Oyunun render çözünürlüğünü düşürüyor bu sayede FPS artıyor ancak çözünürlük düşüyor, bu nedenle görüntü bozulmalari, piksellenmeler artıyor. Sen monitör çözünürlüğünde oynadığını sanıyorsun ancak oyun içinde öyle değil. Örneğin 1920x1080'de oynuyorsun, kalite modunu seçtiğin zaman 1280x720'ye düşürüyor yani sen 720P'de oyun oynuyorsun. :D Ha hakkını yemeyelim bazı oyunlar var ki cidden hiç hissettirmiyor çözünürlük düştüğünü, örneğin Dying Light 2. Sanırım bu olay oyun motoru ve düzgün optimizasyonla alakalı.

1684008784998.png

Oyunun render çözünürlüğünü düşürüyor bu sayede FPS artıyor ancak çözünürlük düşüyor. Sen monitör çözünürlüğünde oynadığını sanıyorsun ancak oyun içinde öyle değil. Örneğin 1920x1080'de oynuyorsun, kalite modunu seçtiğin zaman 1280x720'ye düşürüyor yani sen 720P'de oyun oynuyorsun. :D ha hakkını yemeyelim bazı oyunlar var ki cidden hiç hissettirmiyor çözünürlük düştüğünü, örneğin Dying Light 2. sanırım bu olay oyun motoru ve düzgün optimizasyonla alakalı.

Ben de tam DL2 oynuyordum hocam. Orta ayarlarda oynuyorum. FSR hangi kalitede açarsam daha iyi olur?

Oyunun render çözünürlüğünü düşürüyor bu sayede FPS artıyor ancak çözünürlük düşüyor. Sen monitör çözünürlüğünde oynadığını sanıyorsun ancak oyun içinde öyle değil. Örneğin 1920x1080'de oynuyorsun, kalite modunu seçtiğin zaman 1280x720'ye düşürüyor yani sen 720P'de oyun oynuyorsun. :D Ha hakkını yemeyelim bazı oyunlar var ki cidden hiç hissettirmiyor çözünürlük düştüğünü, örneğin Dying Light 2. Sanırım bu olay oyun motoru ve düzgün optimizasyonla alakalı.

Aynen öyle. Bu SS de görebileceğiniz gibi 1080p üzerinden vermesine rağmen çözünürlük aslında daha düşük ve bu da performansını arttırır.

Ben de tam DL2 oynuyordum hocam. Orta ayarlarda oynuyorum. FSR hangi kalitede açarsam daha iyi olur?

Kalite veya dengeli modunu seçebilirsiniz. Önceden bir tane açtığım konu vardı bakabilirsiniz:

Geri
Yukarı