FSR 3.0 konsollara gelir mi?

Evet gelir, neden gelmesin? Konsolların GPU ve CPU birimleri AMD zaten. Bazı oyunlarda FSR tarzı uygulamalar kullanılıyor hatta. Geleceğini düşünsem bile FSR performans modu seçimimin dahilinde gelir. Kendin aç kapa yapamazsın büyük ihtimal.

Yok gelmez bence. FSR 3 büyük ihtimal DLSS gibi donanımsal yapay zeka hızlandırmasına ihtiyaç duyacak. RDNA 2 içerisinde böyle bir donanım yok. Ha eğer interpoloration'u yapay zekasız yaparlarsa gelme ihtimali var.

Yok gelmez bence. FSR 3 büyük ihtimal DLSS gibi donanımsal yapay zeka hızlandırmasına ihtiyaç duyacak. RDNA 2 içerisinde böyle bir donanım yok. Ha eğer interpoloration'u yapay zekasız yaparlarsa gelme ihtimali var.

Bu durumda 2024 2025 gibi tarihlerde konsollarda gene 30 FPS sabit olacak yıl oldu 2023 hala konsollarda her oyunda 60 FPS görememek üzücü.

Bu durumda 2024 2025 gibi tarihlerde konsollarda gene 30 FPS sabit olacak yıl oldu 2023 hala konsollarda her oyunda 60 FPS görememek üzücü.
Gram umrumda değil aslında. Tek konsolum PS3 oldu ve onu da artık rafa kaldırdım.

Ben her zaman konsollara daha yakın olan biriyim konsol oyunculuğu daha rahat ve güzel geliyor bana.
Oyunların değerinin 10 katını öde, Sony ve Microsoft'a oyun parasının 30%'unu hava parası olarak ver, modlama yok, paralı multiplayer, hassasiyet diye bir şey sunmayan bozulmaya meyilli bizzat tasarım hatası "oyun kolları", sistem kerneline erişememe, geriye dönük sıfır uyumluluk... Say say bitmez.

Bunun sebebi oyun geliştiriceleri aslında. Günümüz oyunları öyle 2-3 yıl önceki oyunlara taş çıkartacak grafik kalitesi farkına kesinlikle sahip değil. DLSS-FSR gibi teknolojiler firmaları tembelleştirdi ve optimizasyon işini saldılar. Bu yüzden sadece 2 aylık bir oyun olmasına rağmen PS5 için özel olarak çıkış yapan FF16 FF7 remake yanında tırt bir görselliğe sahip olmasına rağmen sabit 60 FPS alamıyor.

Gram umurumda değil aslında. Tek konsolum PS3 oldu.

İşte gerçekten vizyonlu biri. "Şahsi fikrim ama PS3 sonrası çıkan tüm konsollar fasa fisodan ibaret"

Geri
Yukarı