FSR 3.0 ne zaman çıkacak?

Konu açmadan önce foruma göz atmanızı tavsiye ederim.

Daha dün açık kaynak kodu paylaşıldı. Yakın zamanda çoğu popüler oyun için modları çıkmış olur.

Dün çıktığı gibi dead space için modu yapıldı diye hatırlıyorum.

AMD oyunlara teknolojilerini entegre etme konusunda oldukça yavaş ve Nvidia'nın çok gerisinde. İşte bu yüzden Nvidia alın diyoruz ya. Saf performansa kanmayın. Gelecek teknolojide. Ben FSR 3'ün 1 yıl içinde yaygınlaşacağını düşünüyorum. 2024 yılında muhtemelen hızla gelişecektir ve yeni çıkan oyunlarda görürüz.

Çıkalı uzun süre oldu ama eski oyunlara gelmez.

Yeni oyunları doğru düzgün oynamak isteyenler sistem yükseltmesi yapmak zorunda günümüzde, eh yeni oyunları orta ayarda bile oynatacak PC'ye sahipsen eski oyunları FSR olmadan ultra oynarsın zaten. Kısaca gereksiz olur ve kimse uğraşmaz ekleme ile. Radeon Software üzerinden açarsınız en fazla.

Şu anlık 2-3 oyunda var tam olarak ne zaman diğer oyunlara gelir? Eski oyunlara da gelecek midir?

Eski oyunlara mod olarak gelir.

Bak o konu biraz tartışmalı. Çok yavaş ve geriden gelseler de günün sonunda yine elle tutulur bir şeyler ortaya koyuyorlar. Ufak tefek bozulmalar olur, DLSS kadar iyi olmaz ama yine de yakın bir şeyler çıkar.

Bence artık ufak ufak yakın olmaya başlıyor. Ufak tefek çok uzak kalır. Bizzat deneyenler daha iyi karar verir. Sadece video veya duyma ile sonuç alınmıyor maalesef.

Geri
Yukarı