FSR 3.0 ne zaman çıkacak?

Eski oyunlara mod olarak gelir.

Bence artık ufak ufak yakın olmaya başlıyor. Ufak tefek çok uzak kalır. Bizzat deneyenler daha iyi karar verir. Sadece video veya duyma ile sonuç alınmıyor maalesef.
Onu bunu bilmem ne zaman AMD yaklaşsa Nvidia tokatı çakıyor. Ben bu FSR 2 zamanında demiştim bak AMD çok yaklaştı Nvidia'nın cevabı sert olur diye. Videolarla, söylentilerle değil bizzat kendim test ederek. Nitekim oldu da. DLSS 3'ü bir çıkardılar 1 senedir Nvidia tekel. Aynı fiyattaki kartlar arasında Nvidia olan AMD olana 2 kat fark atıyor. RT ile birlikte 3 katı buluyor hatta. O yüzden çok da hypelanmamak lazım. 1 sene geç cevap verdiler onda da 2 oyun görebildik daha yeni geliştirici kiti yayınladılar. Umarım yeni yılda yaygınlaşır da rekabet kızışır. Yoksa Nvidia imparatorluğu kartlarını overpriced yapmaya devam edecek. Olan bize olacak.

Onu bunu bilmem ne zaman AMD yaklaşsa NVIDIA tokatı çakıyor. Ben bu FSR 2 zamanında demiştim bak AMD çok yaklaştı NVIDIA'nın cevabı sert olur diye. Videolarla, söylentilerle değil bizzat kendim test ederek. Nitekim oldu da. DLSS 3'ü bir çıkardılar 1 senedir NVIDIA tekel. Aynı fiyattaki kartlar arasında NVIDIA olan AMD olana 2 kat fark atıyor. RT ile birlikte 3 katı buluyor hatta. O yüzden çok da hypelanmamak lazım. 1 sene geç cevap verdiler onda da 2 oyun görebildik daha yeni geliştirici kiti yayınladılar. Umarım yeni yılda yaygınlaşır da rekabet kızışır. Yoksa NVIDIA imparatorluğu kartlarını overpriced yapmaya devam edecek. Olan bize olacak.

Bunun pek rekabete etki edeceğini düşünmüyorum hocam. AMD yine aynı AMD olacak. He yeni alanlar fazla olabilir ama eskisinden iyi olur çok iyi olmaz.

Geç çıkarmasını aslında takvime bölünce normal karşılıyorum ben. Yani DLSS 1 ve FSR 1 zamanından buraya hangi sürümün ne zaman çıktığını masaya yatırırsan AMD hep geç gelmiş. Hali ile FSR 3 teknolojisinin bu zamanda bitmesi geç olsa da doğal diye düşünüyorum.

Konu FSR 3 o yüzden onun üstünden gideceğim. Avatar oyununa geldiği zaman eski 2 tane oyundan ben daha iyi performans gördüm. Akıclık ise artıyor. Tabii ki bir NVIDIA kadar olamaz ama en azından FPS limiti koyduğun zaman olay çözülüyor. RTX 2000 RTX 1000 veya RTX 3000 bu durumdan yararlanıyor. Hiç yoktan iyidir. AMD, kendi kartlarına bununla ilgili gerekli donanımı koymadığı sürece herkese açık yapmaya devam edecek.

RT performansı maalesef kartlar ile ilgili. FSR 3 olsaydı coğu oyunda 7000 serisi arayı bir nebze kapatırdı RT konusunda. RX 6000 serisi RT konusundan berbat bir seri zaten. DLSS 3 olmsa RT şu an kullanılmıyordu bile. Bunu hesaba katmak lazım. Şu an coğu RX 7000 kullanıcısı kendini geride hissediyor. Gayet de haklılar. Ama aralarında olan fark çok yok. Yani en azından 2-3 jenerasyon yok.

Yani genel bir algı var görüntü konusunda. Hadi oyuna girip test edenlere lafım yok ama test etmeyip konuşanlar sadece kötülüyor.

NativeAA modu şu an NVIDIA'nın DLAA teknolojisi gibi. Bence fark yaratacak bir teknoloji. İnsanların önyargısı olunca direkt sorulamadan kötü diyor.

Son düzenleme:
Bunun pek rekabete etki edeceğini düşünmüyorum hocam. AMD yine aynı AMD olacak. He yeni alanlar fazla olabilir ama eskisinden iyi olur çok iyi olmaz.

Geç çıkarmasını aslında takvime bölünce normal karşılıyorum ben. Yani DLSS 1 ve FSR 1 zamanından buraya hangi sürümün ne zaman çıktığını masaya yatırırsan AMD hep geç gelmiş. Hali ile FSR 3 teknolojisinin bu zamanda bitmesi geç olsa da doğal diye düşünüyorum.

Konu FSR 3 o yüzden onun üstünden gideceğim. Avatar oyununa geldiği zaman eski 2 tane oyundan ben daha iyi performans gördüm. Akıclık ise artıyor. Tabii ki bir NVIDIA kadar olamaz ama en azından FPS limiti koyduğun zaman olay çözülüyor. RTX 2000 RTX 1000 veya RTX 3000 bu durumdan yararlanıyor. Hiç yoktan iyidir. AMD, kendi kartlarına bununla ilgili gerekli donanımı koymadığı sürece herkese açık yapmaya devam edecek.

RT performansı maalesef kartlar ile ilgili. FSR 3 olsaydı coğu oyunda 7000 serisi arayı bir nebze kapatırdı RT konusunda. RX 6000 serisi RT konusundan berbat bir seri zaten. DLSS 3 olmsa RT şu an kullanılmıyordu bile. Bunu hesaba katmak lazım. Şu an coğu RX 7000 kullanıcısı kendini geride hissediyor. Gayet de haklılar. Ama aralarında olan fark çok yok. Yani en azından 2-3 jenerasyon yok.
Saf performans olarak başa baş gidiyorlar. En üst segment hariç. 4090 rakibi yok. Ancak teknoloji olarak AMD kullanıcıları kendini 1-2 sene geriden geliyor gibi hissediyor. Doğal olarak. Muhtemelen yakın zamanda yakalayamayacaklar Nvidia'yı ancak zaman zaman çok yaklaşaklar. Geçen sene DLSS 2 FSR 2 gibi. Sonra Nvidia yine cevabını verecek. Oyun dışı konularda da teknoloji olarak en az 5 sene ileride Nvidia. Yapay Zeka vs.

Son düzenleme:
Saf performans olarak başa baş gidiyorlar. En üst segment hariç. 4090 rakibi yok. Ancak teknoloji olarak AMD kullanıcıları kendini 1-2 sene geriden geliyor gibi hissediyor. Doğal olarak.

Saf güç olarak güçlü ama RT olunca geriye kalıyor. Aslında geriye kalmıyor. Neden dersen.

Olay 7000 serisinde FSR 3 olmamasından kaynaklanıyor. Atıyorum gene Aynı muadilli karta göre 10-15 FPS az alır ama FSR 3 ile NVIDIA'ya göre RT açık bir şekilde yakın giderler az çok yani.

Bakıyorsun NVIDIA 50-60 tane oyuna DLSS 3 getirmiş. AMD ise 3 tane. Eee hali ile aslında aynı performans veren kart bunun yüzünden geriye atılıyor. Demek istediğimi anladın sen işte ya. :D

Ayrıca yapay zeka işine girdi AMD bakalım neler yapacak.

Son düzenleme:
AMD geriden gelmek zorunda. Upscale teknolojilere ilk NVIDIA başladı. DLSS 4 çıkar AMD FSR 4 çıkarır ona göre. Dedikleri gibi FSR 3.0 çok güzel çıktı ilk çıkışına göre hatta SDK yayınlandıktan sonra 2 oyuna modlandı bile. Bu iş böyle gider. Yayılır bunu kafaya takmaya gerek yok. Ancak sadece oyun kısmında NVIDIA ile AMD arasında marka dışında ben pek fark göremiyorum. 7900XT karta sahibim büyük ihtimalle RTX 6000 ve RX 9000 serisinde kart alacağım. Ben de NVIDIA'dan AMD'ye geçtim (4070ten) çeşitli sebeplerle.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı