FSR 3 modları çoğalıyor!

AMD son güncellemelerden birinde overlaye ekledi diye hatırlıyorum, NVIDIA'da da vardı bir şey ama onu hatırlayamadım. RTSS'de yok diye biliyorum.

AMD'nin var ama onu yüklemek istemiyorum. Tam çalışamıyor galiba.
Anti-lag+ ile gelmişti o 7000 serisinde gözüküyor sanırım.
Videolarda MSI ile yapmışlar nasıl yaptıklarını çözemedim.
FSR 3 kapalı:

1703625101435.png

FSR 3 Açık:

1703625134944.png

Dediğim gibi, modun içinde zaten gecikme önemle ile ilgili şeyler var.

Son düzenleme:
AMD'nin var ama onu yüklemek istemiyorum. Tam çalışamıyor galiba.
Anti-lag+ ile gelmişti o 7000 serisinde gözüküyor sanırım.
Videolarda MSI ile yapmışlar nasıl yaptıklarını çözemedim.
FSR 3 kapalı:

Eki Görüntüle 2065938

FSR 3 Açık:

Eki Görüntüle 2065939

Dediğim gibi, modun içinde zaten gecikme önemle ile ilgili şeyler var.

CapFrameX'te MSI'da RTSS'yi kullanıyor arayüz olarak, gördüğün herhalde odur.

Ve bu gecikmeyi tam olarak nasıl hesaplıyor veya mod bir şeyleri mi karıştırıyor bilmiyorum ama sonuçlar mantıklı değil. Normalde FSR3'ün içinde vadedilen çözüm veya Reflex'in FG ile kullanılmasının amacı FG'nin eklediği latency'i negate etmek ve hissiyatı iyileştirmek olur, bu derece düşürmek değil. Senin resimlerde 1/3'üne gelmiş FG ile... Üşenmedim kendim denedim, 5'te birine geldi.

1703628148088.png

Bu güvenilir bi teknoloji sitesinin Avatar gecikme karşılaştırması örneğin, gördüğün gibi sonuçlar yakın. FSR3 ile olması beklenen de aşağı yukarı bu zaten. Anti Lag+ veya Reflex ile biraz da oyuna bağlı olarak daha düşük gecikme elde edilebilir, ama her türlü (atıyorum 60'tan 120'ye çıktıysan) doğal olarak alacağın 120 FPS gecikmesini vermez.

CapFrameX'te MSI'da RTSS'yi kullanıyor arayüz olarak, gördüğün herhalde odur.

Ve bu gecikmeyi tam olarak nasıl hesaplıyor veya mod bir şeyleri mi karıştırıyor bilmiyorum ama sonuçlar mantıklı değil. Normalde FSR3'ün içinde vadedilen çözüm veya Reflex'in FG ile kullanılmasının amacı FG'nin eklediği Latency'i negate etmek ve hissiyatı iyileştirmek olur, bu derece düşürmek değil. Senin resimlerde 1/3'üne gelmiş FG ile... Üşenmedim kendim denedim, 5'te birine geldi.

Eki Görüntüle 2065987

Bu güvenilir bir teknoloji sitesinin Avatar gecikme karşılaştırması örneğin, gördüğün gibi sonuçlar yakın. FSR3 ile olması beklenen de aşağı yukarı bu zaten. Anti Lag+ veya Reflex ile biraz da oyuna bağlı olarak daha düşük gecikme elde edilebilir, ama her türlü (atıyorum 60'tan 120'ye çıktıysan) doğal olarak alacağın 120 FPS gecikmesini vermez.

Tam neye ve hangi değerlere göre yorum yaptın pek kestiremedim hocam. Konuyu biraz daha açarsan vallahi güzel olur.
Ben mi yanlış bir şey söylüyorum?
Bu arada neyi denediniz? Aynısını bende yapayım. :D
O sitenin linkini ata mısın hocam? Merak ettim.

"Dediğim gibi, modun içinde zaten gecikme önemle ile ilgili şeyler var."

Bu dediğime göre yorum yaptıysan bunu farklı resim için diyecektim. Sonra siteye girilmedi bir de mesaj otomatik birleşince değiştiremedim.

Son düzenleme:
Oyundan oyuna değişiyor verdiği değer. 50ms alan bir oyun Anti-lag+ ile 25 Ms değerine kadar düşebilir.

Bana doğru sonuçları gösteren bir program bulabilirsen onlada deneyelim hocam.

Bazı oyunlarda 60-70 bazı oyunlarda 40-30 olabiliyor.

Ben mi yanlış bir şey söylüyorum yoksa sen mi düzeltiyon anlamdım. :D

Emin değilim diyorsun sonra olabilir veya belki diyorsun. Sonra yanlış böyle olmaması gerekir diyorsun cözemedim. :D

Sonuçlar neye göre mantıklı değil onu anladım.
Bu arada neyi denediniz? Aynısını bende yapayım. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HU'nun testi, bunun için özel bir kit kullanıyorlar. Direk bütün gecikmeyi ölçüyor fareden monitöre kadar. CapFrameX'in ölçtüğü şeyin verdiği 1/3, 1/5 sonuçların ne kadar saçma olduğunu anlama açısından açıklamak istedim.

Reflex'ten en fazla faydalanan CP'de bile FG ile birlikte yarıya inememiş gördüğün gibi, ki bu Reflex. Diğer bi detaysa DLSS2'ye FG ekleyince latency her zaman artmış. Kendi testlerimi söylüyorum CapFrameX'in Latency değerlerine göre

Native - 72 FPS - 33 ms Latency

FSR2Q - 110 FPS - 20 ms Latency

FSR3Q - 190 FPS - 5ms Latency

Ayarları düşürerek Native - 190 FPS - 12ms Latency

Programın dediğine göre ben FG ile hiç FG kullanmasam alacağım gecikmenin yarısından daha azını alıyorum... Yani gecikme arttıracağına azaltmış.

Herhalde bu doğru sonucu vermediğini göstermek için yeterlidir.

Nerede kafa karışıklığı yarattığımı tam anlayamadım :D Tekrar yazdığıma baktığımda FSR3'le Reflex'i aynı yerde karşılaştırmak biraz karışıklık yaratmış olabilir, ayrı ele almak gereken şeyler çünkü.

Son olarak denediğim tek oyun Bright Memory Infinite. Steam'de sahip olduğum ve bu modu destekleyen en ufak oydu, hep onunla deniyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HU'nun testi, bunun için özel bir kit kullanıyorlar. Direk bütün gecikmeyi ölçüyor fareden monitöre kadar. CapFrameX'in ölçtüğü şeyin verdiği 1/3, 1/5 sonuçların ne kadar saçma olduğunu anlama açısından açıklamak istedim.

Reflex'ten en fazla faydalanan CP'de bile FG ile birlikte yarıya inememiş gördüğün gibi, ki bu Reflex. Diğer bi detaysa DLSS2'ye FG ekleyince latency her zaman artmış. Kendi testlerimi söylüyorum CapFrameX'in Latency değerlerine göre

Native - 72 FPS - 33 ms Latency

FSR2Q - 110 FPS - 20 ms Latency

FSR3Q - 190 FPS - 5ms Latency

Ayarları düşürerek Native - 190 FPS - 12ms Latency

Programın dediğine göre ben FG ile hiç FG kullanmasam alacağım gecikmenin yarısından daha azını alıyorum... Yani gecikme arttıracağına azaltmış.

Herhalde bu doğru sonucu vermediğini göstermek için yeterlidir.

Nerede kafa karışıklığı yarattığımı tam anlayamadım :D Tekrar yazdığıma baktığımda FSR3'le Reflex'i aynı yerde karşılaştırmak biraz karışıklık yaratmış olabilir, ayrı ele almak gereken şeyler çünkü.

Son olarak denediğim tek oyun Bright Memory Infinite. Steam'de sahip olduğum ve bu modu destekleyen en ufak oydu, hep onunla deniyorum.

Yazımı güncelledim hocam. Burada bir çatışma oldu herhalde. :D

@Mugen_

Bu arada size sistem gecikmeyi nereden bakacağımı sormuştum. Sizce bilmiyorum dediniz ama test etmşsiniz. Bunu nasıl yapıyoruz peki? Hangi ayarı açıyoruz.
Fark etmedim sorduğunuzu. Benim yaptığım testler sizinkiyle aynı, CapFrameX.

Orada sistem gecikmesini ölçüyor dediğim HU'daki adamlar. "Bana doğru sonuçları gösteren varsa söyle" diyince yapılabilecek en doğru ölçümleri yapan videoyu attım.

Bizim yapabileceğimiz en doğru ölçüm AMD veya Nvidia'nın sunduğu şeyler olur herhalde. Ama AMD'nin beta sürümünde galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı