FSR 3 modları çoğalıyor!

Resmi sürümde olan FSR 3 iyi iş çıkarıyor hocam. En son oyun karşılaştırmalarına bakarsanız linkini atacağım aşağıya, görüntü sorunlarının daha iyi olduğunu görürsünüz ve akıcı olduğunu. Mod olunca FSR 3 güzel olsa bile oyunda mod kaynaklı sıkıntılar olunca hali ile kötü değil ama kötü olacakmış izlenimi verebiliyor. Denemek istiyorsanız deneyebilirsiniz.

Mod olduğu için en azından 1-2 ay bekleme niyetim var. Mod haberlerini görünce ne düzeyde olduklarını öğrenmek adına sorayım dedim. Anladığım kadarıyla resmi olmamasına rağmen gayet güzel sonuçlar elde edilebiliyor. Oyunlara resmi olarak gelmesiyle iyice oturacak gibi duruyor. Dead Space için özellikle resmi destek bekliyorum ama gelmez ise 1 ay sonra modcu gardaşlarımın kapısını çalmak zorunda kalıcam gibi :).

Mod olduğu için en azından 1-2 ay bekleme niyetim var. Mod haberlerini görünce ne düzeyde olduklarını öğrenmek adına sorayım dedim. Anladığım kadarıyla resmi olmamasına rağmen gayet güzel sonuçlar elde edilebiliyor. Oyunlara resmi olarak gelmesiyle iyice oturacak gibi duruyor. Dead Space için özellikle resmi destek bekliyorum ama gelmez ise 1 ay sonra modcu gardaşlarımın kapısını çalmak zorunda kalacağım gibi :).

En azdından elde oynanabilir bir mod var. Yaklaşık 35 oyunda çalışıyor tabloya göre. Tabii yeni sürümde çalışmayıp eski sürümlerde çalışan oyunlarda var.

En azından 1-2 ay beklense güzel olur bence. 35 tane oyuna 1 senede anca gelir resmi olarak. O yüzden üst kısımda dediğim gibi az çok çalışan bir mod var.

Modlar çıkmasaydı yine beklemek zorunda kalacaktık.

Video ile fazla belli olmayabilir ama çıplak göz ile çok belli oluyor.

DLSS + kalite yaptığın zaman görüntü iyi gözüküyor.

FSR + kalite yaptığın zaman görüntü çamurlaşıyor ve çoğu nesne, otlar, binalar parıltı ve bildiğin ışıldıyor.

XeSS + Kalite yani biraz daha uğraşanlar native görüntü ile aynı olacak neredeyse. Biraz kullanım artıyor ama FG ile açıksa çok daha iyi olur. İleride zaten gelir.

Bir de XeSS + Ultra kalite var. Bu zaten Native görüntüye çok yakın.

Fsr 2 kötü yani ne diyebilirim. Tamam yüksek Fps veriyor ama görüntü hâlen daha FSR 3 kıvamında değil. Fsr 2 neyse o.
Aynen FSR resmen ışıldıyor, benim gözümde kullanılabilir değil.

Arkadaşlar rahat olun. Puredark starfield FG moduna DRM koruması koyduğu için kendi modunu sıfırdan yazıp paylaşan birisi LukeFZ. Ne zaman stabil bir şey gelirse paylaşacağını söylüyor herkes bekliyor. Mod dünyasında bir adı var paylaşmazsa sıkıntı olur şu saatten sonra ki zaten paylaşmayacak adam şu sürümlerin sızmasına bile tepki olarak moda DRM koruması koyabilirdi.

Arkadaşlar rahat olun. Puredark starfield FG moduna DRM koruması koyduğu için kendi modunu sıfırdan yazıp paylaşan birisi LukeFZ. Ne zaman stabil bir şey gelirse paylaşacağını söylüyor herkes bekliyor. Mod dünyasında bir adı var paylaşmazsa sıkıntı olur şu saatten sonra ki zaten paylaşmayacak adam şu sürümlerin sızmasına bile tepki olarak moda DRM koruması koyabilirdi.
Şu an ayda 2800€ alıyor zaten Patreondan, öyle bir şey yapması tek kelimeyle salaklık olurdu.

Arkadaşlar rahat olun. Puredark Starfield FG moduna DRM koruması koyduğu için kendi modunu sıfırdan yazıp paylaşan birisi LukeFZ. Ne zaman stabil bir şey gelirse paylaşacağını söylüyor herkes bekliyor. Mod dünyasında bir adı var paylaşmazsa sıkıntı olur şu saatten sonra ki zaten paylaşmayacak adam şu sürümlerin sızmasına bile tepki olarak moda DRM koruması koyabilirdi.

Puredark, sağlam modlar yapıyor. Büyük ihtimalle de arka planda geliştiriyordur FSR3'ü. Böyle denek gibi paylaşmak varken bir anda sağlam paylaşım yapıyor. Zaten FSR 3 SDK çıkınca mod yapacağını söylemişti.

Umutsuz bir şekilde soracağım; GTX 1000 serisi için geçerli bir durum yok veya olmayacak sanırım değil mi ? :(
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama genel olarak söylenen 60 fps altı alıyorsan FG'nin çok iyi hissettirmeyeceği.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama genel olarak söylenen 60 fps altı alıyorsan FG'nin çok iyi hissettirmeyeceği.
Çok teşekkür ederim 😃 araştırma yaptım fakat bulamamıştı, GTX serisi için.

Sadece MSFS´te uçuş yapıyorum online, haliyle 60 fps altı alıyorum fakat başka oyun oynamıyorum. En azından denemeye değer 🙂, bilgilendirme için tekrardan teşekkürler 👋

Yeni konular

Geri
Yukarı