FSR 3 modları çoğalıyor!

Sunucuya girmek için Patreon'a katılmak gerekiyor değil mi? Keşke sadece bilgi almak/takip etmek için katılabilseydik.

Bu mantıklı bak. Sadece para verenlere özel bir kanal oluşturulurdu. Yetki alan orayı görebilirdi sadece.

Tamamdır da oyunun içine attım exe olduğu kısma FSR 2 açtım ama olmadı attığım yermi yanlış nereye atacağım biliyor musunuz?

Hocam mesajımda neden olmadığı yazıyor zaten. 0.5 sürümü elinizde var mı?

0.7.1 sürümünde Cyberpunk 2077'de sizde de RT veya PT açtığınızda DLSS açıkken pikselleşme oluyor mu? FSR 2.1 açtığımda hiçbir sorun yok. Modla beraber Cyberpunk'ta AMD kartlarda RT'nin iyi çalışmadığını biliyorum ama sormak istedim.

Yazdım sunucuya. Bana FSR 3'ü kullanıyor gibi geliyor da bilemiyorum. Fark var mı ondan da emin değilim.

Hmm direk oyunun FSR'sı üzerine FG ekliyor o zaman.

DLSS üzerinden açtığımız o zaman FSR 2.1'i FSR 3 ile değiştiriyor.

Çünkü; DLSS seçeneği daha iyi görüntü olarak. FSR 2.1 kullanıyor olsaydı oyunda olan FSR 2.1 seçeneği ile aynı olurdu herhalde görüntü kalitesi.

0.7.1 sürümünde Cyberpunk 2077'de sizde de RT veya PT açtığınızda DLSS açıkken pikselleşme oluyor mu? FSR 2.1 açtığımda hiçbir sorun yok. Modla beraber Cyberpunk'ta AMD kartlarda RT'nin iyi çalışmadığını biliyorum ama sormak istedim.

Evet bende oluyor. @Spyhis sende de oluyor değil mi?

Bu modun sonunu merak ediyorum. Tablo sanki kuantum fiziği gibi.

FSR 2'nin kötü görüntüsünü anca 4K'ya alınca iyileştirebiliyorsun. Yani 1080p monitörü olan birinde daha çok belli oluyor görüntü bozulması. 2K monitörü olanda ise bu daha azdır ama hissedilir yine.

Ekran görüntüsü 2023-12-24 175106.png

LukeFZ, bana cevap vermek yerine GrzybexYT'ye yükleniyor :)

DLSS üzerinden açtığımız o zaman FSR 2.1'i FSR 3 ile değiştiriyor.

Çünkü; DLSS seçeneği daha iyi görüntü olarak. FSR 2.1 kullanıyor olsaydı oyunda olan FSR 2.1 seçeneği ile aynı olurdu herhalde görüntü kalitesi.

Hocam isim karmaşası her şeyi çorba yapıyor tabi, ama ben karıştırmamak amacıyla FSR3 ve FG diye ayırıyorum. FSR2, FSR3 upscaling, FG de frame generation.

Anladığım kadarıyla da, mod oyunun sahip olduğu upscaling neyse (2.1,2.2 vs) onun üstüne FG ekliyor. Veya DLSS olan modda direk hiç upscalinge ellemiyor zaten, direk FG ekleyip geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı