FSR 3 modları çoğalıyor!

Hocam isim karmaşası her şeyi çorba yapıyor tabii, ama ben karıştırmamak amacıyla FSR3 ve FG diye ayırıyorum. FSR2, FSR3 upscaling, FG de frame generation.

Anladığım kadarıyla da, mod oyunun sahip olduğu upscaling neyse (2.1,2.2 vs) onun üstüne FG ekliyor. Veya DLSS olan modda direk hiç upscalinge ellemiyor zaten, direk FG ekleyip geçiyor.

Direkt o zaman FG ekleniyorsa, görüntü neden daha iyi oluyor? O kafamı kurcaladı benim.

Mod yapımcısı dese ona göre yorum yapardım ama şimdi varsayım.

Direkt o zaman fg ekleniyorsa, görüntü neden daha iyi oluyor? O kafamı kurcaladı benim.

Mod yapımcısı dese ona göre yorum yapardım ama şimdi varsayım.

Ekledikleri fg FSR 3'e ait olabilir tam optimize değil tam resmileştiğinde mod la orijinal FSR 3 testleri gelececktir o zamanı bekleyeceğiz.

Ücretli olan modu 1660 Ti ekran kartı olan sistemde denedim. FPS değerim 100'den 150'ye yükseldi.

[
1703433426141.png
1703433471276.png

Görüntü daha iyi oluyor mu?

Normalde FSR2 destekleyen bir oyunu modlayıp FG açmazsan görüntü daha mı iyi?

Onu anlamak için ayrı ayrı açmak lazım. Modu açtığın zaman hem upscale hem fg açılıyor.

Ya işte ben, Cyberpunk oyunundan örnek veriyorum. Oyunu FSR 2 ile açsak o zaman anlardım mevzuyu. Çok oyunda test etmedim.

Yani. Şu an FSR 2 açarak açsak FG'yi direkt söylerim kullanıyor diye. Çünkü o bozuk görüntü aklımda. DLSS üzerinde açınca garip oluyor.

Geri
Yukarı