FSR 3 modları çoğalıyor!

Bu arada, ben sabitledim. Giriş gecikmesini arttırıyor.

Bu teknoloji açılmadan sabitledim bir de daha iyi oldu.

Bu şekilde anti-lag+ sahipleri daha çok bundan fayda sağlar. Sistem gecikmesini yarı yarıya düşürüyor.

Kullananlar yine ban yemezse tabi :D

Şaka bir yana Anti Lag+ geliştiricinin bir şey yapmasına gerek kalmadan direk AMD tarafından yapılabiliyor diye biliyorum. Eğer gerçekten durum buysa ve onu da GPUOpen'a koyarlarsa mod için bayağı büyük bir gelişme olur.

Tabi Anti Lag+ Nvidia'da çalışır mı... sanmıyorum. AMD için de belki AFMF bayağı gelişir ve hiç moda gerek kalmaz ama bunu da tam bilemedim, sonuçta biri oyun içine entegre diğeri değil (ama entegre olan da mod...)

Kullananlar yine ban yemezse tabii :D

Şaka bir yana Anti Lag+ geliştiricinin bir şey yapmasına gerek kalmadan direk AMD tarafından yapılabiliyor diye biliyorum. Eğer gerçekten durum buysa ve onu da GPUOpen'a koyarlarsa mod için bayağı büyük bir gelişme olur.

Tabii Anti Lag+ NVIDIA'da çalışır mı? Sanmıyorum. AMD için de belki AFMF bayağı gelişir ve hiç moda gerek kalmaz ama bunu da tam bilemedim, sonuçta biri oyun içine entegre diğeri değil (ama entegre olan da mod...)

Anti-lag+ açık kaynak olarak koymazlar. Ya 7000 serisine özel bir teknoloji olacak ya da dedikleri gibi bunu geliştirip 7000 veya 6000 serisine verecekler. AFMF'de ilk başta 7000 serisine özeldi.

Oyun desteği gerekiyor bir de buna. Online oyunlarda beraber çalışmadıkları içinde böyle sorunlar oldu yüksek ihtimalle. Ondan sonra 1 ay oldu halen daha gelecek teknoloji. Büyük kusuru var demek ki.

@Mugen_ bir antilag+ olayı var patladı gitti. Hala daha elimizde yok.
Sıçtılar ve sıvadılar, diyecek pek bir şey yok üstüne
Anti-lag+ açık kaynak olarak koymazlar. Ya 7000 serisine özel bir teknoloji olacak ya da dedikleri gibi bunu geliştirip 7000 veya 6000 serisine verecekler. AFMF'de ilk başta 7000 serisine özeldi.

Oyun desteği gerekiyor bir de buna. Online oyunlarda beraber çalışmadıkları içinde böyle sorunlar oldu yüksek ihtimalle. Ondan sonra 1 ay oldu halen daha gelecek teknoloji. Büyük kusuru var demek ki.
Onlar da yeni bir donanım var vs demişlerdi ama bayağı yan da çizmişlerdi, yani belki geledebilir 6000 serisine. Buralar biraz saçma.

Ama oyun desteği gerekmiyor.

1703605205395.png

Ban sıkıntısının yaşanmasının nedeni, AMD bu teknoloji için oyunun dosyalarına oyunun bayağı işine karışan bi .dll ekliyor ama ama bunu Valve'ye sormadan yapıyor. Tabi VAC bunu görünce de hile algılayıp yapıştırıyor.

Anladığım kadarıyla olay sadece Valve'ye söylemekle de bitmiyor, öyle olsa şimdiye çoktan hallolmuştu. Yani buralar da biraz saçma.

Onlar da yeni bir donanım var vs demişlerdi ama bayağı yan da çizmişlerdi, yani belki geledebilir 6000 serisine. Buralar biraz saçma.

Ama oyun desteği gerekmiyor.

Eki Görüntüle 2065483

Ban sıkıntısının yaşanmasının nedeni, AMD bu teknoloji için oyunun dosyalarına oyunun bayağı işine karışan bir .dll ekliyor ama ama bunu Valve'ye sormadan yapıyor. Tabii VAC bunu görünce de hile algılayıp yapıştırıyor.

Anladığım kadarıyla olay sadece Valve'ye söylemekle de bitmiyor, öyle olsa şimdiye çoktan hallolmuştu. Yani buralar da biraz saçma.

Nasıl oyun desteği gerekmiyor hocam? Her güncelleme geldiğinde anti-lag+ için yeni oyun desteği geliyordu. Desteklemeyen oyunlarda açarsan çalışmıyor.

Aha liste.

Yazıda bu arada (artı olmayan diye uyarı geçmişler.)

1703605674948.png

Kendileri ilk önce bu işin 7000 serisi üzerinde geliştirilmesini uygun görmüşler. Bunu kendi adamları diyor. Yani ilk başta sınırlı ekran kartlarında kullanıma sunarak bunu geliştirmek istemişler hem de satış stratejsi.

Verirlerse 6000 serisine verirler. Yoksa 7000 serisinde kalmaya devam edecek.

Son düzenleme:
Nasıl donanım gerekmiyor hocam? Her güncelleme geldiğinde anti-lag+ için yeni oyun desteği geliyordu. Desteklemeyen oyunlarda açarsan çalışmıyor.

Aha liste.

Oyun desteği gerekmiyor derken geliştiricilerin bir şey yapmasına gerek yok. AMD direk driver üzerinde oyunlara özel ayarlıyor. O yolladığım resimde de söylenen de bu. AMD'nin oyun motorunun nasıl çalıştığını bilmesi gerekiyor ama oyun geliştiricilerinin Anti Lag+ için bir güncelleme yapmasına gerek yok diyor.

Kendileri ilk önce bu işin 7000 serisi üzerinde geliştirilmesini uygun görmüşler. Bunu kendi adamları diyor. Yani ilk başta sınırlı ekran kartlarında kullanıma sunarak bunu geliştirmek istemişler hem de satış stratejsi.

İyi ki de öyle yapmışlar. Düşünsene bütün 6000 serisi de CS'de ban yiyor...

Oyun desteği gerekmiyor derken geliştiricilerin bir şey yapmasına gerek yok. AMD direk driver üzerinde oyunlara özel ayarlıyor. O yolladığım resimde de söylenen de bu. AMD'nin oyun motorunun nasıl çalıştığını bilmesi gerekiyor ama oyun geliştiricilerinin Anti Lag+ için bir güncelleme yapmasına gerek yok diyor.

İyi ki de öyle yapmışlar. Düşünsene bütün 6000 serisi de CS'de ban yiyor...

Bende tam tersi anladım o zaman.

Tam bir skandal olurdu. Bir anda 3-4 teknolojisi çıkarmak yerine daha iyi gelişmiş bir teknoloji çıkarsalar tadından yenmez. Saldılar 2-3 tane teknolojiyi uğraş babam uğraş.

AFMF adam olursa o zaman verebilirler 6000 serisine. Hepsi bir bugün olarak çalışırsa iyi olur.

Last Of Us da yine çok iyi çalıştı. Grafik ayarları aynı, 2. görselde sadece mod ile fsr kalite ayarında de açık.

Eki Görüntüle 2065548Eki Görüntüle 2065549
1660 herhalde ekran kartın. Hangi ayarlarda denemiştiniz ? Benim 3050 laptop da yt üzerinden videosu çekip atmışlar ve orta ayarlarda 50 70 fps arası vermiş. Tlou ilk çıktığında yüksek ayarlarda bile texture sorunu vardı. Şuan nasıl acaba, orta ayarlarda oynanır mı dersin ?

Geri
Yukarı