FSR 3 modları çoğalıyor!

Çalışıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Cevap için teşekkürler. Modun linkini
burada buldum daha güvenilir kaynak var mı nasıl yapacağımı bilmiyorum çünkü.

Cevap için teşekkürler. Modun linkini
burada buldum daha güvenilir kaynak var mı nasıl yapacağımı bilmiyorum çünkü.

Buradan bulabilirsin. Güvenilirdir.

FSR 3 ve FG'nin içinde zaten gecikme azaltıcı teknolojiler var. Ek olarak anti+lag+ ile %1 Low değerleri yükselebiliyor. Sistem geçikmesini azlatıyor bir yana oyunun akıcılığına da etki ediyor.

Var var olmasına da işte ne kadar yaradığı tartışılır. Anti+Lag+'a ihtiyaç yok denecek kadar değil, orası kesin.

Bir önceki ve bir sonraki kare bir de yeni bir karenin oluşması geçikme yaratıyor. DLSS 3 açıldığı zaman reflex teknolojisi açılıyor mesela, Bunda ise bir zorunluluk yok. Piyasaya çıkınca az çok işe yarayacaktır herhalde. Genelde AMD'nin sürücü üzerinden açılan özellikleri pek işe yaramayabiliyor.

Buna tam sürücü üzerinden açılan özellik denemez, çünkü dediğim gibi .dll dosyalarıyla vs oyunun işleyişine etki ediyor. Sürücü burada daha çok aç kapaya yarıyor gibi.

Oyunun içinde de bundan farksız olmaz bence. İlk gelen oyunlara bakınca bu mümkün gibi gözükmüyor çünkü.

Avatar'da bariz bir latency düşürücü var. Ama bana bir şekilde Anti-Lag+ entegre edilmiş gibi geliyor. Sırf FSR3'ün içindekinin bu kadar etkili olacağını hiç sanmıyorum.

1703613047851.png

Anti-lag açsanda pek bir işe yaramıyor. Reflex her zaman işe yaramıyor da.
2024 1. Çeyreğine kadar geliştirilecek gibi duruyor. Belki uzar. AMD bu.

Anti-Lag reflex'in karşılığı değil zaten. Nvidia'nın driver ayarlarında "Low Latency Mode" dedikleri Anti-Lag karşılığı bir şey var ama o da Anti Lag gibi tırt.

Nasıl kuracağımı anlatan video var mı hocam ?

Burası var. 3 oyun için anlatıyor. Bazı oyunlarda farklı sürümler gerekebiliyor.

Var var olmasına da işte ne kadar yaradığı tartışılır. Anti+Lag+'a ihtiyaç yok denecek kadar değil, orası kesin.

Gelsin de hep beraber görürüz bakalım hocam.

Buna tam sürücü üzerinden açılan özellik denemez, çünkü dediğim gibi .dll dosyalarıyla vs oyunun işleyişine etki ediyor. Sürücü burada daha çok aç kapaya yarıyor gibi.

Hocam burada lafı çarpıtmaya gerek yok. :D Oyunun dosyalarına etki ettiğini ben de biliyorum. Oyunun içinden açılmıyor bu sonuçta. Sürücü üzerinden açılıyor. Ben demiyorum ki açılsa bile çalışmaz. İhtimal veriyorum. Benchmark değelerine yansıyor zaten belli ettiği.

Avatar'da bariz bir latency düşürücü var. Ama bana bir şekilde Anti-Lag+ entegre edilmiş gibi geliyor. Sırf FSR3'ün içindekinin bu kadar etkili olacağını hiç sanmıyorum.

Eki Görüntüle 2065674

Anti-lag+ genelde güç sorunu veya uyumluluk gibi çeşitli sorun olabileceğinden ayrı olarak seçiliyor.
Bana bu AFMF ile tam çalışacak gibi geliyor nedense. Veya desteklediği oyunlarda işe yarayabilir.

Anti-Lag Reflex'in karşılığı değil zaten. NVIDIA'nın driver ayarlarında "Low Latency Mode" dedikleri Anti-Lag karşılığı bir şey var ama o da Anti Lag gibi tırt.

Yazımda böyle bir şey demiyorum hocam zaten. Anti-lag'ın işe yaramadığını söylüyorum sadece.

Son düzenleme:
Mesela burada kapalı gecikme ile anti-lag+ arasında bir stabilite sorunu var. Grafiğe bakarsan aşırı dalgalı.

@Mugen_

Hocam

Eki Görüntüle 2065710

Oyunu başlatırken böyle bir hata alıyorum

Hangi oyunda denediniz?

CyberPunk 2077'de Amd Frame Gen moduyla birlikte 0.7.2 sürüm FSR3 modunu bir deniyeyim dedim ama FPS artması gerekirken 30'da sabit kaldı sanırım bir süre Amd Frame Gen moduyla idare etmem gerek FSR3 modu nedense bende söylenilen gibi FPS artışı yaptırmıyor.

Mesela burada kapalı gecikme ile anti-lag+ arasında bir stabilite sorunu var. Grafiğe bakarsan aşırı dalgalı.

@Mugen_

Hangi oyunda denediniz?

Cyberpunk 2077

Geri
Yukarı