FSR 3 modları çoğalıyor!

Bence uğraşmaz, ve uğraşmamalı da. Bu zamandan sonra her oyun en azından bir upscalingle geliyor zaten.

GTA V belki tek mantıklı olabilecek oyundu sıfırdan yapmak için herhalde, çünkü şu an en çok oynananlarda Max 165 bin kişi ile 5. sırada. Far Cry 6 Max 2700 örneğin.

Bende tam tersi düşünüyorum aslında GTA V en gereksiziydi. Online yapsan ban yersin mesela. 165 bin kişi ise Online oynuyor. Singleplayer'da ise sistemi olup GTA 5 kaldırmayan insan yoktur herhalde bu devirde.

Getirmez ise yapacak bir şey yok hocam. Bende getirmez olarak düşünüyorum ama belli de olmaz.

120'den fazla FSR 2.0 oyunu var. Bol bol oyun var zaten. Hataları düzelttikten sonra gelmeyen oyunların üstünde de uraşır iyi kötü. Genel olarak AAA oyunlara geldi zaten.

Bence başarısız bir girişim mod işe yarıyor fakat stabil değil 110 FPS'ten 90'a düşünce yediğin drop hayat zevkini kaçırıyor V-Sync açsan bile bu engellenmiyor o yüzden ben resmi olmasını daha çok bekliyorum daha fix soft bir sürüm.

Resmi olarak gelmesi uzun sürüyor. Modlar ek seçenek aslında. Resmi gelmeyecek oyunlar için birebir.
Mesela RDR 2, The Last of Us, Uncharted gibi oyunlar için bir nimet.

Sonunda RDR2'ye destek gelmiş.

Gözünüz aydın hocam😀

Daha gelmedi hocam. Bugün gelecekti ama yarın gelecek gibi duruyor. :D

Son düzenleme:
Bende tam tersi düşünüyorum aslında GTA V en gereksiziydi. Online yapsan ban yersin mesela. Singleplayer'da ise sistemi olup GTA 5 kaldırmayan insan yoktur herhalde bu devirde.

Getirmez ise yapacak bir şey yok hocam. Bende getirmez olarak düşünüyorum ama belli de olmaz.

120'den fazla FSR 2.0 oyunu var. Bol bol oyun var zaten. Hataları düzelttikten sonra gelmeyen oyunların üstünde de uraşır iyi kötü. Genel olarak AAA oyunlara geldi zaten.

Resmi olarak gelmesi uzun sürüyor. Modlar ek seçenek aslında. Resmi gelmeyecek oyunlar için birebir.

Mesela RDR 2, The Last of Us, Uncharted gibi oyunlar için bir nimet.

Daha gelmedi hocam. Bugün gelecekti ama yarın gelecek gibi duruyor. :D

Ben 1 hafta önce RDR2 de denedim eyvallah FPS güzel artıyor fakat yediğin drop arkanda yemediğin önünde kalıyor oyun iştahın kaçıyor.

Ben 1 hafta önce RDR2 de denedim eyvallah FPS güzel artıyor fakat yediğin drop arkanda yemediğin önünde kalıyor oyun iştahın kaçıyor.

RDR 2'de deneyemedik henüz daha ama 4-5 oyunda denedim UI ve Ghosting sorunlarından başka sorun yaşamadım. Bir de bazen Input lag oluyordu düşük FPS alınca. Drop sorunları yaşamadım.

Siz nukem modu mu kullanıyorsunuz? RDR 2'de.

RDR 2'de deneyemedik henüz daha ama 4-5 oyunda denedim UI ve ghosting sorunlarından başka sorun yaşamadım. Bir de bazen ınput lag oluyordu düşük FPS alınca. Drop sorunları yaşamadım.

Siz nukem modu mu kullanıyorsunuz? RDR 2'de.

Aynen nukem kullandım ve HUD da titreme oluyordu onu da şimdi hatırladım.

Aynen nukem kullandım ve HUD da titreme oluyordu onu da şimdi hatırladım.
Mod olmadan 60'ta sabit olacak şekilde ayarlayabilirseniz grafikleri tadını çıkarırsınız aslında.

Ben genelde 90-100 alıyorum örneğin, bu modla 70'e sabitlerim 140fps monitör hızında güzel olur gibi geliyor. Denediğim başka bir oyunda iyi hissetmiştim.

Mod olmadan 60'ta sabit olacak şekilde ayarlayabilirseniz grafikleri tadını çıkarırsınız aslında.

Ben genelde 90-100 alıyorum örneğin, bu modla 70'e sabitlerim 140FPS monitör hızında güzel olur gibi geliyor. Denediğim başka bir oyunda iyi hissetmiştim.

Hocam rivatunerstatistic uygulamasından FPS 60'a sabitliyorum fakat öyle olunca HUD da titreme çok göze batıyor o olayı fixlemeleri lazım.

RTX 3060 kullanıcıyısım. DLSS to FSR 3 Frame Generation modu ile elimdeki 3060'ın 4060'dan performans anlamında hiçbir farkı kalmadı. Hatta 12GB Vram avantajı ile 4060'dan daha da efektif bir konuma geldi.

Flight Sim 2020'de ki bilen bilir sistemleri ağlatan bir sim, 2560x1440p çözünürlükte ultra detaylarda ortalama 30-40 FPS alırken FSR 3 Frame Gen modu ile birlikte minimum performans 70 FPS'e yükseldi ve yağ gibi akıyor artık.

AMD ve modlayan arkadaş sağolsun 10100f işlemcimi yükseltmeyi düşünüyordum ama hem CPU'yu hem de GPU'yu yükseltmiş gibi oldum bir bakıma.

Microsoft Flight Simulator Screenshot 2024.01.03 - 17.40.52.15.png

Microsoft Flight Simulator Screenshot 2024.01.03 - 17.41.11.78.png

HUD sorunları 2 mod kullanıcısında da var. Çok can sıkıyor ama çözülür herhalde.
Ya tet tek çözecek bunu ya da genel olarak.
Bazı oyunlarda çözülüp bazılarında çözülmediğinden tek tek olacak gibi duruyor.

Anladığım kadarıyla her oyun için görüntünün, UI'nin vs çıkışı farklı, bunları belirleyip FSR3'ün mekanizmasına doğru şekilde bağlayarak yapıyorlar.

Hocam rivatunerstatistic uygulamasından FPS 60'a sabitliyorum fakat öyle olunca HUD da titreme çok göze batıyor o olayı fixlemeleri lazım.
Ben de hud'u düzeltmeden pek kullanılabilir görmüyorum, ama RDR2'de haritayı kapatabiliyorsun en azından geçici bir çözüm olarak.

RTX 3060 kullanıcıyısım. DLSS to FSR 3 Frame Generation modu ile elimdeki 3060'ın 4060'dan performans anlamında hiçbir farkı kalmadı. Hatta 12GB Vram avantajı ile 4060'dan daha da efektif bir konuma geldi.

Flight Sim 2020'de ki bilen bilir sistemleri ağlatan bir sim, 2560x1440p çözünürlükte ultra detaylarda ortalama 30-40 FPS alırken FSR 3 Frame Gen modu ile birlikte minimum performans 70 FPS'e yükseldi yağ gibi akıyor artık.

AMD ve modlayan arkadaş sağolsun 10100f işlemcimi yükseltmeyi düşünüyordum ama hem CPU'yu hem de GPU'yu yükseltmiş gibi oldum bir bakıma.Eki Görüntüle 2080930
Eki Görüntüle 2080934
Hocam fps yeterli düzeyde artsada kesinlikle katılmıyorum.

O oyunda denemedim fakat Alan Wake 2'de fpsler 100 üstüne çıkmış olsada 30-40 fpsten farklı değil,üstüne ağır derecede gecikme var malesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı