FSR 3 modları çoğalıyor!

Türkçe yama derken bazı yazılar titriyordu hocam o zaman şu anda sadece gecikme yapmayan mod var mı diye sorayım size

Yazıların titremesi çoğu oyunda var hocam. Alan Wake 2 için dememedim ama devam ediyordur herhalde.

Alan Wake 2'de deneyen varsa daha iyi bilgi verirz size titreme konusunda.

Gecikme yapmayan mod yok hocam. Çıkacağını da düşünmüyorum. Çünkü bu modun ve teknolojinin yapısında gecikme var. Genel olarak modların sorunları gider ileriki zamanda o kadar.

Yazıların titremesi çoğu oyunda var hocam. Alan Wake 2 için dememedim ama devam ediyordur herhalde.

Alan Wake 2'de deneyen varsa daha iyi bilgi verirz size titreme konusunda.

Gecikme yapmayan mod yok hocam. Çıkacağını da düşünmüyorum. Çünkü bu modun ve teknolojinin yapısında gecikme var. Genel olarak modların sorunları gider ileriki zamanda o kadar.
Ben bu mod çıkalı iki üç gün olmuştu forumda bu konuyu görüp yazıp denemiştim alan wake 2'de. Oynanmayacak derecede gecikme oluyordu o zaman bu modun çok da bir numarası yok diyebiliriz.

Maalesef genel bir algoritmanın mümkün olduğunu sanmıyorum. NVIDIA'nın Streamline ile amaç buydu zaten, girdileri çıktıları bir yerde toplayıp DLSS FSR gibi teknolojileri kolayca entegre edebilmek. Nukem'in modu bu yüzden LukeFZ gibi bir Excel dosyası tutmayıp direk "DLSS3 destekli oyunlar" diyebiliyor.

Farkındayım hocam da işte göreceğiz bakalım ya. Discord sunucusunda olsam cevap verdikten sonra ayrıntılır sorardım ama Geralt hocanın süresi bitince ben alacağım gibi duruyor modu. O zamana kadar düzelmez ise sorarım veya Geralt hocam sorar.

Ama genel olarak yine AMD'nin SDK'ya bağlı olarak bir şekilde çözüleceğini düşünüyorum.

Türkçe yama derken bazı yazılar titriyordu hocam o zaman şu anda sadece gecikme yapmayan mod var mı diye sorayım size
Hem AMD hem Nvidia için driver üzerinde basit geciktirmeye yardımcı özellikler var, AMD için Anti Lag, Nvidia için Low Latency Mode olması lazım. Bir nebze faydası dokunabilir.

Farkındayım hocam da işte göreceğiz bakalım ya. Discord sunucusunda olsam cevap verdikten sonra ayrıntılır sorardım ama Geralt hocanın süresi bitince ben alacağım gibi duruyor modu. O zamana kadar düzelmez ise sorarım veya Geralt hocam sunar.
Kolay gelsin size :)

Ben askerden gelene kadar bu tam kıvamına gelir, sistemi bayağı bir öyle kullanırım gibi geliyor.

Ben bu mod çıkalı iki üç gün olmuştu forumda bu konuyu görüp yazıp denemiştim alan wake 2'de. Oynanmayacak derecede gecikme oluyordu o zaman bu modun çok da bir numarası yok diyebiliriz.
FS 2020 ve Cyberpunk 2077'de denedim. Mutlaka gecikme oluyordur ama ben hissedilebilir bir fark görmedim. Biraz önce de dediğim gibi bu modu gecikmeyi en aza indirmek için Nvidia Reflex ile birlikte kullanmak elzem.

Kolay gelsin size :)

Ben askerden gelene kadar bu tam kıvamına gelir, sistemi bayağı bir öyle kullanırım gibi geliyor.

Hayırlı teskereler olsun hocam. 2-3 ay sonra bende gideceğim o zamana kadar çözülür herhalde. :D

Ben bu mod çıkalı iki üç gün olmuştu forumda bu konuyu görüp yazıp denemiştim Alan Wake 2'de. Oynanmayacak derecede gecikme oluyordu o zaman bu modun çok da bir numarası yok diyebiliriz.

Sizin için olmayabilir hocam ama kesinlikle işe yaradığın söyleyebilirim ama. Dediğim gibi ben zaten yüksek FPS aldığım için pek gecikme hissetmedim. Daha çok titreme ve ghosting sorunları vardı. Ama modun numarası yok denecek kadar kötü olduğunu asla düşünmüyorum. Zaten kullananlar ve iyi sonuç alanlar lafıma katılır.

Farklı oyunlarda da deneyin derim. Çünkü aynı sizin gibi gecikme sorunu yaşayan biri vardı bir araba yarış oyununda. O da hatta bu mod işe yaramaz gibi bir kelime demişti ama farklı bir oyunda deneyince fikri değişti. Bayağı geride kaldı konu olsa atardım buraya.

Son düzenleme:
Merhaba ben RTX3050 mobil laptopta TLOU indirdim Nexus Mods'dan FSR3 modu indirdim güvenli mi ve nasıl kurarım?
Nukem'in modu Frame Gen içeriyor, güvenlidir. Ayrıca kurulum şu şekilde;

DisableNvidiaSignatureChecks.reg, dlssg_to_fsr3_amd_is_better.dll, nvngx.dll ve RestoreNvidiaSignatureChecks.reg dosyalarını oyunun exe dosyasının olduğu yere atın sonrasında DisableNvidiaSignatureChecks.reg dosyasını açın gelen uyarılara tamam deyin ardından oyunu açıp Frame Gen modunu kullanabilirsiniz... Son olarak belirtmem gerekir oyun içinden V-SYNC kapalı ve Donanım Hızlandırılmalı GPU Zamanlaması ayarı Windows üzerinden açık olmalı.

Geri
Yukarı