FSR 3 modları çoğalıyor!

Ekran görüntüsü 2024-01-18 113000.png

0.10 sürümünde
The Witcher 3 çöküyor.
The Last of Us çöküyor.
Starfield çöküyor.
RDR 2 daha az stabil 0.9.0 sürümüne göre.
Alan Wake 2'de Fake GPU gerekiyor.

0.10 sürümünün bir sürü sıkıntısı var şu anda.

@Geralt Victarious

Neler gelmiş tam okuyamadım. Bayağı bir şey gelmiş gözüküyor. Bu kadar özelliğe hatalar olur herhalde.

Bir hotfix şart.

LukeFZ'de ilk önce yapılması gereken şeyleri sonradan yapıyor. Sayılarla bir alıp vermediği var.

210, 220 diye giden sayılar şimdi ise 2.1, 2.2 olmuş. :D Telefondan farklı gözükmüyordur herhalde.

"default" | Modun varsayılan çalışma şekli. DLSS/FSR girişlerini FSR 3 upscaling ve FSR 3 FG'ye dönüştürüyor.

"enable_upscaling_only" | "default"'un aynısı fakat FSR 3 FG kapalı.

"replace_dlss_fg" | DLSS FG'yi FSR 3 FG'ye çeviriyor.

"use_game_upscaling" | DLSS ve XeSS'i FSR 3 FG'ye çeviriyor ve hem FG kullanırken hem de DLSS ve XeSS'i yükseltmede kullanıyorsun.

Bir de artık lfz.sl.dlss.dll dosyası kaldırıldı.

"Default" | Modun varsayılan çalışma şekli. DLSS/FSR girişlerini FSR 3 upscaling ve FSR 3 FG'ye dönüştürüyor.

"Enable_upscaling_only" | "default"'un aynısı fakat FSR 3 FG kapalı.

"Replace_dlss_fg" | DLSS FG'yi FSR 3 FG'ye çeviriyor.

"Use_game_upscaling" | DLSS ve XeSS'i FSR 3 FG'ye çeviriyor ve hem FG kullanırken hem de DLSS ve XeSS'i yükseltmede kullanıyorsun.

Bir de artık lfz.sl.dlss.dll dosyası kaldırıldı.

Eve biraz önce geldim Cyberpunk 2077'de denedim.
Yeni dosyaları atınca hiçbir teknoloji çalışmadı. Sonra buraya bakınca, buradaki değerleri "FSR2FSR3.Config"

Dosyasının içinde bulunan

Kod:
[general]
#Changes how the mod operates. Allowed values: default, enable_upscaling_only, use_game_upscaling, replace_dlss_fg
mode = "replace_dlss_fg"
sharpness_override = -1.0

Mode kısmına hangisini açmak istiyorsanız yazıyorsunuz. XeSS gibi teknolojiler ile FG'yi artık oyun içinden kapatım açabiliyoruz.

@ZwiReK hocam Cyberpunk 2077'deki shimmering, pikselleşme gibi sorunlar "replace_dlss_fg" çalışma şekliyle çözülmüş mü?

Replace_dlss_fg'ye aldığım zaman DLSS upscal çalışmıyor. sadece fg çalışıyor. Shimmering dediğin olay FSR + kaliteye alınca böyle otlarda parılmada gibi olaysa evet, maalesef devam ediyor.

Native 90 FPS.

DLSS + Kalite = Yine 90 FPS.
DLSS Kalite + FG = 145 FPS. (yani upscaling kısmı çalışmıyor. O yüzden bu kadar düşük.) Tam bakmadım güncellemeye ama çalışmıyorsa vardır bir sebebi herhalde.

FSR + Kalite = 109 FPS. (çok fena parıldama var)
FSR Kalite + FG = 177 FPS.

XeSS + Kalite = 99 FPS (görüntü çok güzel)
XeSS Kalite + FG = 165 FPS.

@Geralt Victarious

Bu arada yeni LukeFZ olmuşsun. 🤣 🤣

Son düzenleme:
Replace_dlss_fg'ye aldığım zaman DLSS upscal çalışmıyor. sadece fg çalışıyor. Shimmering dediğin olay FSR + kaliteye alınca böyle otlarda parılmada gibi olaysa evet, maalesef devam ediyor.

Native 90 FPS.

DLSS + Kalite = Yine 90 FPS.
DLSS Kalite + FG = 145 FPS. (yani upscaling kısmı çalışmıyor. O yüzden bu kadar düşük.) Tam bakmadım güncellemeye ama çalışmıyorsa vardır bir sebebi herhalde.

FSR + Kalite = 109 FPS. (çok fena parıldama var)
FSR Kalite + FG = 177 FPS.

XeSS + Kalite = 99 FPS (görüntü çok güzel)
XeSS Kalite + FG = 165 FPS.
XeSS Kalite + FG açınca öyle sorunlar yoksa iyi. Cyberpunk 2077'yi en baştan tekrar oynayacağım için merak ediyorum. Aslında şu resmi FSR 3 desteği gelse oyuna uğraşmayacağız böyle işlerle de işte, gelmiyor. Şimdi MW 3'e geldi, Starfield'a gelecek umarım CD Projekt de getirmeyi düşünür artık.

AFMF'yi de bekliyorum, hiç umudumu kaybetmedim :)
Sanmıyorum da düzelteceklerini, belki işte bir umut.

@Geralt Victarious

Bu arada yeni LukeFZ olmuşsun. 🤣 🤣
Yeni profil resmi aradım, baktım baktım LukeFZ'nin resmini koymak geldi aklıma :D Kendisi mi yapmış bilmiyorum ama güzel resim.

Resident Evil 4'te açılmıyor fg, CMD ekranı geliyor 2 satır yazı çıkıyor ve öyle duruyor RE4'te olmuyor mu şu anlık?

XeSS Kalite + FG açınca öyle sorunlar yoksa iyi. Cyberpunk 2077'yi en baştan tekrar oynayacağım için merak ediyorum. Aslında şu resmi FSR 3 desteği gelse oyuna uğraşmayacağız böyle işlerle de işte, gelmiyor. Şimdi MW 3'e geldi, Starfield'a gelecek umarım CD Projekt de getirmeyi düşünür artık.

AFMF'yi de bekliyorum, hiç umudumu kaybetmedim :)
Sanmıyorum da düzelteceklerini, belki işte bir umut.

Yeni profil resmi aradım, baktım baktım LukeFZ'nin resmini koymak geldi aklıma :D Kendisi mi yapmış bilmiyorum ama güzel resim.

XeSS ve FG açınca oyun güzel gözüküyor. FSR ve Kalite seçeneğini seçince oyun bildiğin leş oluyor. XeSS oyunları ise, DLSS veya FSR gibi çok oyunlarda yok maalesef.

Fsr 3 ilk çıktığı zamanı biliyorsun. O kadar kötüydü ki AFMF ile arasında hiçbir fark yoktu. Aradan 2.5 - 3 ay geçince gelen ilk oyun avatar oldu. Yani FSR 3 bambaşka olmuş o 2-3 aylık süreçte.

Yani AFMF tam sürüm olarak çıktığında hali hazırda bize sundukları beta sürümünden ayrı daha farklı bir sürüm eklemez ise ben duzelecegini sanmıyorum. Heee ne olur daha önce hiç yayınlanmayan AFMF'nin asıl çalışmasını sağlayan güncellemeyi tam sürüm ile yayınlarlar. İste o zaman ümit var demektir. Ben çoğu sürümlerini denediğin için şu anki hali hiç umut vermiyor. O yüzden az kaldı zaten hep beraber göreceğiz.

Rx 7000 serisi için de bir umut olabilir bu. Mesela en son gelen AFMF güncellemesi ile RDNA 3 kartlarda ve Alan Wake 2'de Rt gibi seçeneklerde 10-15 FPS artışı sağlıyormuş sürücü. Videoları var bak istersen. Alan Wake 2'de yüklüdür sende.

Resident Evil 4'te açılmıyor fg, CMD ekranı geliyor 2 satır yazı çıkıyor ve öyle duruyor RE4'te olmuyor mu şu anlık?

Onun için destek yok sanırım AMD modlarında.

XeSS ve FG açınca oyun güzel gözüküyor. FSR ve Kalite seçeneğini seçince oyun bildiğin leş oluyor. XeSS oyunları ise, DLSS veya FSR gibi çok oyunlarda yok maalesef.

Fsr 3 ilk çıktığı zamanı biliyorsun. O kadar kötüydü ki AFMF ile arasında hiçbir fark yoktu. Aradan 2.5 - 3 ay geçince gelen ilk oyun avatar oldu. Yani FSR 3 bambaşka olmuş o 2-3 aylık süreçte.

Yani AFMF tam sürüm olarak çıktığında hali hazırda bize sundukları beta sürümünden ayrı daha farklı bir sürüm eklemez ise ben duzelecegini sanmıyorum. Heee ne olur daha önce hiç yayınlanmayan AFMF'nin asıl çalışmasını sağlayan güncellemeyi tam sürüm ile yayınlarlar. İste o zaman ümit var demektir. Ben çoğu sürümlerini denediğin için şu anki hali hiç umut vermiyor. O yüzden az kaldı zaten hep beraber göreceğiz.

Rx 7000 serisi için de bir umut olabilir bu. Mesela en son gelen AFMF güncellemesi ile RDNA 3 kartlarda ve Alan Wake 2'de Rt gibi seçeneklerde 10-15 FPS artışı sağlıyormuş sürücü. Videoları var bak istersen. Alan Wake 2'de yüklüdür sende.

Onun için destek yok sanırım AMD modlarında.
Tamam teşekkürler. Listeye baktım yokmuş nvidia kartlarda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı