FSR, DLSS, XeSS, teknolojileri gelişmeler ve takip konusu

@ZwiReK hiç FG'ye gerek kalmayacak bence ama geliştirecekler bence böyle bırakamazlar.

Mesela optimizasyonu bozuk olan oyunlar veya FG destekli oyunlar bana FG açılsın mı diye sormaması lazım. FG destekliyorsa kendisi etkin olacak. Ve sadece FSR, DLSS kalite modlarını ayarlama işini yapacağız. Çok mantıklı bir şey aslında. Ben 2X FPS alayım mı deyip açmak yerine, zaten oyunda destekleyen ekran kartının otomatik açması çok iyi olur.

@ZwiReK o anlamda demedim fg ye gerek kalmayacak afmf daha iyi olacak anlamında dedim.

Anladım anladım. Farklı bir şey yazdım orada.

@Spyhis

Bizim hislerimiz doğruymuş anlaşılan.

AFMF'yi destekleyen ilk önizleme sürücülerini ilk benimseyenler ve inceleyenler, daha önce çerçeve ilerleme hızı sorunları hakkında yorumda bulunmuşlardı. Sürüm notları gerçek anlamda ele alınırsa, 13 Ekim güncellemesi yeni teknolojinin bu istenmeyen yan etkisini ele alıyor ve "genel olarak daha akıcı bir oyun deneyimi ve gelişmiş görüntü kalitesiyle sonuçlanıyor."

Bazı spesifik uygulamalar/durumlarla ilgili olarak AFMF'de ilerleme kaydedildiğine dair biraz daha kanıt var. Örneğin AMD, Starfiled artık AFMF uygulandığında daha iyi akıcılığa ve görüntü kalitesine sahip olduğunu söylüyor. Ancak, sürücü kurulumunda ve "belirli sistemlerde" BSOD'larda kalan bazı büyük kırışıklıkların farkındadır.

Son düzenleme:
2X performans artışı veriyor ya neden 3X değil fg gibi?

FG aslında o da 2X FPS veriyor. Bunda Optimize olmadığı için ve oyunlar bütünlük kurmadığı için birebir oyun yapısı ile daha stabil olmayan değerler veriyor anlaşılan. Muhtemelen eğer AFMF için diyorsan.

@Spyhis

Sen neden 3x dedin onu anlamadım.

Bir de şu var mesela. Düz sayı ile örnek vereceğim.

60FPS aldığın bir oyundan, FG açık 120 FPS alıyorsun. Üstüne FSR 3 açtığın zaman 10-15FPS oradan geliyor. Oluyor sana 2X ve üstü FPS.

Eğer sürücü üzerinden açtığın zaman sadece FG açtığın için. Bir de üstte dediğim gibi oyun ve sürücü optimize entegre olmadığı için bazen 2X FPS'den aşağı veriyor.

@Spyhis

Geri
Yukarı