FSR, DLSS'i geçebilir mi?

Makaleler
2
Yer
Ankara
FSR ilk çıktığında herkes DLSS kadar iyi olamaz, yapay zeka desteği yok gibi şeyler demişti fakat FSR 2.0 ile DLSS 2.0 gibi oldukça iyi performans yakaladı. Hatta belki FSR 2.3 ile şu anki DLSS 2.3 gibi orijinaliyle birebir aynı veya daha iyi görüntü verebilen, ghosting problemini çözen bir hâl alabilir. Peki sizce böyle olabilir mi? DLSS'i geçebilir mi, Gelecekte GTX16 serisi gibi her tür ekran kartına destek sunmaya devam eder mi?

FSR ilk çıktığında herkes DLSS kadar iyi olamaz, yapay zeka desteği yok gibi şeyler demişti fakat FSR 2.0 ile DLSS 2.0 gibi oldukça iyi performans yakaladı. Hatta belki FSR 2.3 ile şu anki DLSS 2.3 gibi orijinaliyle birebir aynı veya daha iyi görüntü verebilen, ghosting problemini çözen bir hâl alabilir. Peki sizce böyle olabilir mi? DLSS'i geçebilir mi, Gelecekte GTX16 serisi gibi her tür ekran kartına destek sunmaya devam eder mi?

Bugün bir video yayınladım ve FSR 2.0'ı Cyberpunk 2077'de bizzat deneyimledim, tek kelimeyle harika çalışıyor.

FSR 2.0 iyi hoş da şu ana kaç tane oyunda FSR 2.0 kullanabiliyoruz? Bir elin parmağını geçmiyor. DLSS çoğu oyunda mevcut ve bana göre daha güzel görüntü sağlıyor. Fakat aralarında çok da fark kalmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
DLSS'i geçemez yapay zeka kullanmadığı için ama her sistemde aktif olabiliyor olması ve gözle görülebilir performans artışları sağladığı için kullanım oranında önüne geçebilir.

FSR 2.0 iyi hoşta şuan da kaç tane oyunda fsr 2.0 kullanabiliyoruz bir elin parmağını geçmiyor. DLSS çoğu oyunda mevcut ve bana göre daha güzel görüntü sağlıyor. Fakat aralarında çok da fark kalmadı.
Oyun geliştiricileri fazla kullanılan ve fazla sevilen şeylere yöneliyor. FSR şu anda çok fazla ekran kartına destek sağlıyor. Steam'de en çok kullanılan 2.ekran kartında bile desteği var. Bu sebeple NVIDIA firmaları paraya boğmadığı sürece FSR desteği daha fazla olabilir.

Oyun geliştiricileri fazla kullanılan ve fazla sevilen şeylere yöneliyor. FSR şu anda çok fazla ekran kartına destek sağlıyor. Steam'de en çok kullanılan 2.ekran kartında bile desteği var. Bu sebeple NVIDIA firmaları paraya boğmadığı sürece FSR desteği daha fazla olabilir.
Umarım daha fazla oyuna gelir de rahat bir oyun deneyimleriz.

Geri
Yukarı